Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi idő egy gyerekláthatáso...

Mennyi idő egy gyerekláthatásos/ gyerektartásos per?

Figyelt kérdés
Kedves exem eddig leszart minket úgyhogy nem lett apasági, én pedig nem is eroltettem semmit. Elkezdett most fenyegetni minket hogy megy birosag stb. Én nem vagyok ellenük, de szeretném hivatalos uton intezni ezek utan hogy egybol nekunktamadt. Mennyi ido letudni egy ilyet? még nem kaptam semmit hogy mennunk kellene de gondolom a kozeljovoben megteszi a lepeseket
2023. febr. 23. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak fenyegetőzzön. A bíróság értékelni fogja.
2023. febr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Marmint ugy erted, hogy nem lett apasagi per, amiben o van elismerve apanak? Mert akkor hiaba ugral szerintem.
2023. febr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nincs bejegyzett apa, nem volt per semmi, nem is talalkozott a babaval meg
2023. febr. 23. 16:41
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Nálam 11 hónap volt mire lezárult.

Ha apasági keresetet ad be, és a teszt őt igazolja akkor a perköltség a tied lesz.

Arra figyelj, ha már bíróság elé kerül a dolog, az nem lesz békés, és nem fog mindenki számára elégedettséggel zárulni. Ha meg tudtok egyezni bíróság nélkül is akkor inkább azt tegyétek, mindenki jobban fog járni.

2023. febr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
3. Kerdezo: akkor pedig hiaba akar barmit, hiaba fenyegetozik. Jogilag semmi koze a gyerekhez. Ahhoz elobb el kene ismerni, mint apat. Hivatalosan. Es ha ez megtortent, koteles gyerektartast fizetni, visszamenoleg is, a gyerek koltsegeinek a felet allni. A lathatasban es a felugyeleti jogban is meg kell egyezni. De, nagyon fontos, hogy ugyved kozremukodeset kene kerni, nehogy ugy csurje-csavarja a vegen, hogy a felugyeleti jogokra hivatkozva ne fizetssen semmit, foleg ugy, hogy a gyereke nem is erdekli, erre nagyon figyelj oda szerintem.
2023. febr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pár hónaptól akár évek.
2023. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

4, akkor, ha az anya tagadja, hogy ő az apa. De az anya nem tahadja. A fickót nem érdekelte az egész, most meg mégis érdekli. Kell ügyvéd, de ezzel komoly hátránnyal indul azért a bíróságon, az tuti.

Kérdező, kb egy év lesz.

2023. febr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat! igen o az apa, nem kell teszt, ez nyilvanvalo, ha valaki miatt kellene is az maximum az edesapa, de nem ketelkedik o sem egyenlore. az apasagi elismero nyilatkozat csak azert maradt igazabol el mert 34 hetes kortol korhazba kerultem es mar nem tudtuk intezni, utana meg ugy leszart hogy mar nem is akartam csak emiatt kijonni a korhazbol ahova egyszer sem jott be hozzank, bar a baba szuleteset mar nyilvan nem tolem tudta.. mivel tisztaban vagyok a jogaival nem fogom tiltani, meg akkor sem ha ez csak ellenem szol, nem a kicsiert. eleg hosszas folyamat lesz akkor, hat sok sikert nekik ha ennyire raernek hirtelen..
2023. febr. 23. 18:53
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8. Kerdezo: ok. Ismerje el magat a gyerek apjanak. De akkor fizesse is utana a gyerektartast, a gyerek minden koltsegenek a felet, a lathatasokat. Mert, tudni kell, a jogokkal kotelessegek is jarnak am. Ez ilyen...!
2023. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 pontosan! en is igy gondolom
2023. febr. 23. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!