Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kell elintézni ahhoz,...

Mit kell elintézni ahhoz, hogy a végakarata értelmében az elhunyt hamvait Szegeden a Tiszaba szorhassuk?

Figyelt kérdés
Kitől, milyen engedélyt kell kérni?

2023. febr. 24. 07:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
A helyedben egy temetkezési vállalkozóval beszélnék először. Csomó olyan dologgal is képben vannak, ami az embernek eszébe sem jut.
2023. febr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Nem szórhatod el hivatalosan.

Sokan azt teszik - mint mi is -, hogy egy részét kiveszik az urnából (ez kerül elszórásra) a többit pedig eltemettük.

2023. febr. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Már hogyne szórhatná. Nyilván engedély kell hozzá, de bárkinek adott a lehetőség. Kóbor János hamvai egy részét például a Balatonba szórták. Mondjuk zárójelben megjegyezném, hogy tóba nem engedném, csak folyóba.
2023. febr. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Az elsőt erősíteném meg: ugyanis nagyon sok részleten múlik a dolog. Pl. Tiszáról írsz, de nagyon nem mindegy, azon belül hol, szükség van-e további engedélyre, egyeztetni az időpontról (tekintve, hogy valószínűleg egy közforgalmi stégről van szó).
2023. febr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
2023. febr. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
De mindezeken túl, szerintem engedély nélkül is igen sok ilyen történik. A kutya nem tudja meg.
2023. febr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Apósom hamvainak egy részét különrakatta anyósom a temetkezési vállalkozóval, születési helye közelében találtunk egy elhagyatott horgászstéget, és egyszerűen a folyóba szórtuk a hamvakat egy papírtálcára helyezett gyertya kíséretében. Nem mentünk sehova engedélyekért.
2023. febr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Erről beszéltem. Én is tudok ilyenről. A hamvaknak semmilyen egészségügyi kockázata nincs amúgy, ha a folyóba kerül. Bár csak ennyi lenne a folyókban, ami nem oda való!

Nyilván ezzel nem arra buzdítok senkit, hogy engedély nélkül tegye, de simán kivitelezhető.

Még mindig jobb, mint amiket néha olvasni(kukában találták meg az urnát, megpróbálták leadni a hulladéklerakóban, stb.)

2023. febr. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Bemész egy temetkezési vállalkozóhoz és mindent el fognak mondani. Őszinte részvétem!

Lehet ebből egy sokmilliós, de legalábbis sokszázezres hajós temetést is tartani (voltam jelen ilyenen), az illető végakarata az volt, hogy egy forintot se hagyjanak, minden pénz elment a temetésre (nem volt utód, olyan utód legalábbis nem volt, aki megérdemelte volna a mintegy 100-150 milliós vagyont) de szerintem annak sincs akadálya, hogy kimész a folyóhoz valamikor kora hajnalban vagy késő este (én azért arra valamelyest törekednék, hogy ilyesmit ne akkor tegyek, amikor tömegek vannak kinn, hogy lehetőleg ne legyen 1000 tanúja annak, amit csinálok, még ha nem is emberölésről van szó, csak talán valamelyest környezetszennyezésről), és elsüllyeszted az urnát, közben gyújtasz egy mécsest (vagy nem), picit emlékezel (vagy nem) és távozol (akár azonnal).

2023. febr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Megbízhatod vele a helyi temetkezési vállalkozót.

Vagy elhamvasztatod elviszed a hamvakat, és a területileg illetékes Vízügyi hatóság engedélyét kikéred.

Vagy csak beszórod,nagyon sokan csinálják így.

Illetve beszórhatod vagy vehetsz hozzá úgynevezett lebomló urnát, ami a vízbe helyezhető

2023. febr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!