Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan kérhetném el?

Jogosan kérhetném el?

Figyelt kérdés
Egy kisebb cégnél sofőrködöm és egy szállításnál a furgon oldalajtaját meghúztam. Napokban lett cserélve az ajtaja, amit 1/1 fizetnem kell. A hibásodott ajtót elvinném, mert nem akkora a kár rajta, hogy ne lehessen megjavítani. Jogosas kérhetném el?

2023. márc. 2. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kapásból az nem volt jogos, hogy neked kellett kifizetned. Innentől kezdve teljesen mindegy, mit jogászkodunk itt neked.
2023. márc. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a cég szarik bele, hogy mi a jogos. Perelni meg nyilván nem akarsz ezért.
2023. márc. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
En hibambol lett megrongalva, miert ne kene kifizetnem?
2023. márc. 2. 19:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Itt nyilván vizsgálni kell, hogy felróható volt-e neked a károkozás, vagy nem. De elmondom, hogy ilyet egy rendes munkáltató el sem kezd boncolni. Van ilyen, hogy letörik a bögre füle meg meghúzod a kocsit sajnos, mert nem vagyunk robotok. Ezt bele kell kalkulálni az amortizációba.
2023. márc. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Erre van a biztosítás a kocsin (mármint a casco)
2023. márc. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szinte az összes normális cégnél van 100%-os cascoja azaz nuku önrész mindent a biztosító fizet . Nálunk is az összes kocsin van casco a cégnél . Pár hete ott hagyták az egyik kis céges személyautót a portánál én meg a pótkocsival meg csaptam nem direkt volt így sikerült ez van casco fizette a kis ford fiesta javítását illetve a szerelvény cascoja meg a pótkocsi aláfutásgátlójának a javitását azaz nekem nem került pénzbe . Nyilván a főnök nem örült , de nem csak én lettem le cseszve, pontosabban aki ott hagyta a kis fordot a portánál bezárva az lett igazán lebaszva , hogy 1 minek hagyta ott 2 legalább a kulcsot benne hagyhatná, ha már a teherportán hagyja az autót
2023. márc. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sok minden nem ugy megy itt, mint kene... Nincs casco egyik kocsin sem. Egyik helyen ahova kellett tolatnom bejaroba, azele allt egy auto es mellole kellett beallnom. Villanyoszlop,villanydoboz es egy kerites sarokra (amin van kalapszeru teteje) kellett figyelnem, de az utobbi elkerulte a figyelmem.

Ezert is erdekelne, hogy legalabb ezt jogosan kerhetnem? Mert ismerosok segitsegevel olcsobban helyre lehet hozni, es aztan akar eladni.

2023. márc. 3. 17:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismételni tudjuk magunkat: alapból nem neked kellett volna kifizetni. De igen, kérdd el nyugodtan, de szerintem nem fogják odaadni.
2023. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!