Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanár vagyok. Lehet ebből...

Tanár vagyok. Lehet ebből munkaügyi per?

Figyelt kérdés

Szerződés szerint dolgozok x órát, kifizetnek ugyanennyit. Ha valaki hiányzik akkor beküldenek helyettesiteni. Ezt x+8 óráig kötelező megtennem (hetente). Ezeket van hogy kifizetik van hogy nem. Heti 10órát nem fizetnek ki, értitek miért gond. Mit kéne tennem? Ne menjek be? Normális (nem állami szektorban) ezt a biróság keresztül tudnám bejelenteni...

Nincs hosszú i a billentyűzeten elnézést a hibákért.



2023. márc. 2. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Fedd fel a kapcsolatot a PDSZ-szel, kérj tőlük tanácsot.
2023. márc. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Elméletileg igen, gyakorlatilag nem.Tanári pályán mit vársz még is magyarországon? Nem mostanában lesz az, hogy kifizetik a munkaóráid rendesen.
2023. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Akkor nem vagyok köteles bemenni?
2023. márc. 3. 14:31
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Miért a gyk-n érdeklődsz, amikor itt mindenki összevissza beszél? Miért nem emeled fel a telefont, és beszélsz a PDSZ-szel?!
2023. márc. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Arra vagy köteles, amit a munkaszerződésed" (kinevezés) rögzít. De jellemzően azonnali hatályú felmondásra ad okot, ha a szerződésszerinti béredet nem fizetik meg, illetve elmaradt munkabér jogcímén pert indíthatsz.

Egyes tevékenységeket a tanárok megbízás útján látnak el (pl. érettségi lebonyolítása). Ha azt nem fizetik ki, akkor szerződésszegés jogcímén indíthatsz keresetet.

2023. márc. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez se teljesen naprakész.

A Fidesz nemrég módosította a tanároknál a rendkívüli felmondás idejét, jól kitolva azt, tehát hónapok múlva is kirúghatnak, ha akarnak.


Ami pedig a fizetést illeti, ott is módosított a drága Fidesz, hosszabb elszámolás van.


Ezért írom harmadszor PDSZ-nél érdeklődj. Ők legalább értenek is hozzá, hogy mit tehetsz, és mit nem.

2023. márc. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 valaki : ***** válasza:
100%

Szia

Kérdés hogy te teljes állású vagy vagy pedig óraadó.

Ha óraadó, nem küldhetnek hyettesítei, sem értekezlezeken, sem pedig az iskolai programokon nem vsgy köteles részt venni.

Ha te teljes állású vagy, akkor sajnos rossz hírem van.

Nekem tavalyi infóm van erről. Kapaszkodj, feszítsd az idegeidet és koncentrálj

Szóval, ameddig nem éred el azt a helyettesített óramennyiséget, ami meghaladjs a 26/32 órát (attól függ, gyakornok vagy vagy ped1/2),nem kell fizetni semmit.

Ha elérted, akkor megnézik hogy volt-e olyan nap, mikor 2-nél többet helyettesítettél.ha igen, akkor aznap a kettőn felülit fizetik ki.

Pl. Ha te egy héten minden nap helyettesítettél 3 órát, akkor 5öt fizetnek ki.

Nekem ezt mondták, nem biztos hogy igaz volt.

2023. márc. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!