Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha beperelek egy bárt azért...

Ha beperelek egy bárt azért mert rendeltem egy alkohol mentes italt és véletlen alkoholosat hoztak ki akkor történni fog valami?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy a 10 éves lányomnak rendeltem egy alkohol mentes koktélt. Kihoztak egy poharat,tök jól nézett ki. Megitta a lányom,majd tántorgott hazafele és másnap rosszul volt. A bárban csak annyit mondtak,hogy sajnálják.

Mielőtt még valaki elkezdi,hogy miért engedek ilyet egy 10 évesnek először is este 8 óra körül volt és megígértem neki,hogy minden hónapban kap egyszer egy ALKOHOLMENTES koktélt a közeli bárban. Ez megy már 8 éves kora óta. Mindig iszik egy "üdítőt" mert ez tulajdonképpen üdítőmix.



Az lenne a kérdésem,hogy ha ezért beperelném a bár ezért kaphatnak valamit?



2023. márc. 5. 19:15
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Írtam
2023. márc. 6. 15:47
 12/13 anonim ***** válasza:

Akkor van esélyed. Talán feljelentést is tehetsz (foglalkozáskörében gondatlanságból elkövetett kiskorú veszélyeztetése) ismeretlen tettes ellen.


Polgári per is lehetséges, de hogy mit akarsz ebből kihozni, az kérdés a számomra. Pénzt? milyen címszó alatt?

Az ital árát lehet, hogy visszakapod perköltséggel.


Amúgy meg ott van a békéltető testület, és felettes szerv még a jegyző is, ha jól tudom. De lehet, hogy második körben élből letagadják az egészet, lehet, hogy már bizonyítani sem tudod, még a panaszkönyvi beírással sem.

Jut eszembe, abból egy példány ugye nálad van, és le is van cégbélyegzőzve?

2023. márc. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
58%

Nem azért, de a lányodnak sem tűnt fel, hogy nem olyan az íze az üdítőnek, mint szokott lenni?

A lányodat sajnálom, hogy ennyire buta a szülője, hogy havi szinten BÁRokba viszi, ami annyiban különbözik egy kocsmától, hogy nincs annyira cigiszag. Téged is elő lehetne venni, hogy mégis miért viszed a kiskorú gyerekedet ilyen helyekre. Vidd el egy étterembe és kérj neki limonádét.


Értelme nem lenne a pernek, mert még ha meg is van a nyugta, és azon az van, hogy alkoholos ital, hogy bizonyítod, hogy azt nem te fogyasztottad? Hogy bizonyítod, hogy nem azt kérted?

2023. márc. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!