Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Passzív félév alatt főállás?

Passzív félév alatt főállás?

Figyelt kérdés
Egy félévet passziváltattam egyetemen, lett egy főállású munkám. Bérpapíron úgy szerepel, hogy szochot fizettek utánam, pedig első munkahely. Azonban sajnos nem volt megfelelő betanítás, így ott kellett hagynom a helyet. Az lenne a kérdésem, ha kiiratkozok egyetemről, és nem volt meg a 92 nap munkaviszonyom, akkor a következő munkáltató tudna szocho kedvezményt igénybe venni utánam? Ha pedig nem iratkoznék ki, és úgy találnék állást, akkor a munkáltatónak ugyanúgy kell szochót fizetni? Aki volt hasonló helyzetben, kérem, válaszoljon. Passzív félév alatt is lehet főállású munkám, ezt tudom, csak engem a munkáltatói kedvezmények is érdekelnek, mert következő helyen lehet szívesebben alkalmaznának, ha tudnának igénybe venni szochot.

2023. márc. 10. 05:46
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem nem, ha az első munkahelyed nem tette meg, akkor így járt.
2023. márc. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!