Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Passzív félév alatt főállásban...

Passzív félév alatt főállásban dolgozhatok?

Figyelt kérdés
Most második félévben passziváltatnom kellett magam...Diákmunkát nem szeretnék vállalni,mert nálunk csak olyanok vannak,hogy hetente 1x szólnak,hogy volna valami alkalmi meló. Szóval az úgy nekem nem jó,hogy nem folyamatos. Passzívként a TB-t állja az egyetem. Ha főállásban dolgozom,akkor ott az adózással,tb-vel nem lennének problémák?

2018. febr. 6. 05:59
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Bármelyik félévben dolgozhatsz nem diákszövetkezeten keresztül teljes állásban, akár aktív, akár passzív félévben. Viszont adót és járulékot ugyan úgy vonnak tőled ilyen esetben, mintha nem lennél diák.
2018. febr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Igen, akár aktív félévben is.

A probléma legfeljebb annyi lehet, hogy ha megszűnik a munkaviszonyod és közben nappalis jogviszonyod van, akkor tudtommal nem jár álláskeresési járadék. (És nem is tudod magad álláskeresőként regisztrálni.)

2018. febr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ah értem,köszönöm a segítséget! Akkor abból nincs baj,hogy a suli is fedezi a Tb-met és akkor a munkahely is..?
2018. febr. 6. 11:27
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
A suli nem fizet utánad tb járulékot, csak biztosított vagy és kész. Ha gondolj bele, akinek 2 állása van, annak is 2 helyről vonják az adókat meg járulékokat.
2018. febr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a válaszokat és a segítséget :)
2018. febr. 6. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!