Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A földrajz tanáromhoz szeretné...

A földrajz tanáromhoz szeretnék járni különórára matekból(egyben matek tanár is). Mit mond erről a törvény? A törvény szerint ez rendben van?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat,hogy ha tanít a tanár akkor nem járhatsz hozzá. Igaz ez?

2023. márc. 18. 14:10
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem szabályozza törvény, hogy ki kit korrepetálhat.
2023. márc. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol hallottál ilyet de nincs erről szó egy törvényben sem.

Jobb ha nem az a tanár korrepetál pénzért aki tanít is egyben - abból a tárgyból - mert nem fogja tudni másféleképpen elmondani neked az anyagot. De ha ügyes és csak a gyakorlás, a személyes magyarázat hiányzik akkor ez sem gond.

2023. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem abból a tantárgyból tanít.
2023. márc. 18. 16:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre törvény nincs, csak etikai előírások, esetleg az iskola saját szabályzata.

Én azt érzem problémásnak, ha abból a tárgyból pénzért korrepetál, amiből tanít. Hiszen ugye akkor abban érdekelt, hogy ne értsd meg órán a magyarázatát és legyél rászorulva a különórájára.

Ha csak földrajzból tanít, akkor a matek korrepetálást nem érzem problémásnak. Ettől függetlenül A TANÁR ÉRDEKÉBEN!!! ne mondd ezt másnak az iskolában. A fene tudja, hogyan fekszik az igazgatójánál, nehogy ezzel támadási felületet adj neki. Mert gondolom nem akarsz rosszat annak a tanárnak.

Egyébként, ha összeférhetetlen lenne, akkor a tanárnak kell ezt tudnia és nem vállalni a korrepetálást. Elképzelhető az is, hogy elvileg semmi gond vele, csak annyira utálja őt az igazgatója, hogy inkább nem vállalja, nehogy visszajusson az igazgatóhoz a dolog és beleköthessen valamilyen mondvacsinált ürüggyel.

2023. márc. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre semmilyen jogszabály nincs.


Oda jársz különórára, ahova akarsz (akit meg tudsz fizetni és vállal...).


egy ügyvéd

2023. máj. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!