Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy szülönek van joga a...

Egy szülönek van joga a gyereke diák munkával keresett pénzét elkérni,elvenni? Ha mégis megteszi akkor mit lehet tenni és milyen következményei lehetnek a szülőre nézve?

Figyelt kérdés

2023. márc. 18. 20:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%
10) vagy pedig azért mert ő tartja el tehát a szomszéddal mint hasonlattal előhozakodni jó nagy csúsztatás.
2023. márc. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

De eltartani viszont 18 éves koráig kötelessége. Akkor is, ha a gyereke egy fillért nem keres. Ha nem tartja el, akkor meg őt húzkodják meg, erre én is, más felhívta már a figyelmet az előzőekben.

Hiába próbálod a kört négyszögesíteni, a jogszabályok ilyenek és kész.

2023. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
41%

12-es vagyok.

Persze a kérdező nem írta, hány éves. 18 év felett már valóban nem köteles eltartani, ettől függetlenül a pénzét akkor sem veheti el. Annyit tehet, hogy nem ad neki az otthoni kajából, nem vesz neki ruhát. A lakásból nem rakhatja ki, viszont a rezsi arányos részét kérheti tőle.

2023. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
15%
Ne add oda azt a kemény kb. 90ezert forintodat. De majd meglátod milyen fedél nélkül megélni a kis diákmelódból :)
2023. márc. 19. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Arra kell,hogy a 4 kistesómat eltartsák. 17 vagyok.
2023. márc. 19. 07:57
 16/26 A kérdező kommentje:
Mivel még kiskorú vagyok kötelesek eltartani és a rezsit is fizetni és enni adni és ruhákat venni. Ha ezt nem teszik meg akkor azt én jelenthetem?
2023. márc. 19. 07:58
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ez esetben mehettek a gyermekotthonba.ők meg nyilván lemondanak rólatok ha már feljelentést tesztek.de viszont lehet hogy mindenkinek ez lesz a legjobb tehát hajrá.
2023. márc. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Lehet a testvéreim érdekében lenne ez a jó maegoldás. Ha gyermekothonba nem is megyünk akkor legalább elbeszélgetnek a szüleinkel és akkor talán észheztérnek.
2023. márc. 19. 08:30
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tudnak többet keresni akkor nincs mit tenni,hiába beszélgetnek velük.a gyereknevelésbe sem szólhat bele senki.valahová pedig mennetek kell, nem valószínű hogy bárki is magához venne.
2023. márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
49%
Te nemtudod milyen a gyermekotthon. Oda kerülnétek. Gondolj bele a sok cigánygyerek közt egész nap. Annyid se lenne mint ami most van.
2023. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!