Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűncselekmény, ha valaki azt...

Bűncselekmény, ha valaki azt mondja, hogy ha tehetné véresen, és kegyetlenül kiirtatná a keresztényeket és a muszlimokat? Ha az, miért?

Figyelt kérdés

És ezt a nézetét akár reklámozná is. Ha tehetné tömegesen öletné meg, népirtás szerűen a keresztényeket és a muszlimokat.


Ha az, akkor milyen alapon?



2023. márc. 21. 15:41
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Amúgy keresztény vagyok, csak néha van olyan, hogy a saját közösségem ellen fordulok. XD :-D
2023. márc. 21. 16:51
 12/25 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Közbeszédben gyűlöletbeszéd ez.


Büntetőjogilag közösség elleni uszítás ez.


Aki nagy nyilvánosság előtt


a) a magyar nemzet ellen,


b) valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoport, illetve annak tagja ellen, vagy


c) a lakosság egyes csoportjai, illetve azok tagjai ellen – különösen fogyatékosságra, nemi identitásra, szexuális irányultságra tekintettel – erőszakra vagy gyűlöletre uszít, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2023. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne a kérdezõnek egy kényszerzubbony, egy gumiszobával együtt?Megnyilvánulása szemmel láthatóan tudathasadásos állapotról árulkodik.
2023. márc. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

#13.

NEM!!!


Milyen jogon mondasz rám ilyet?????


NINCS JOGOD HOZZÁ!!!

2023. márc. 21. 17:33
 15/25 A kérdező kommentje:

#13.

Te utálsz engem!


Én senkinek nem akarok rosszat.

2023. márc. 21. 17:37
 16/25 anonim ***** válasza:
21%
Elvileg nem. Ha a keresztényekről mondasz ilyet, a libbantak istenként fognak tisztelni. Ha a muszlimokról vagy uram bocsá a zsidókról, akkor viszont megbüntetnek, hiába engedi a törvény.
2023. márc. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tudom, azt hiszed, most rettentően móresre tanítasz itt mindenkit, de igazából csak magadat égeted.


Az, hogy valamit nem szeretsz, véleménynyilvánítás, szóval teljesen rendben van azt mondani, hogy utálod a kereszténységet. Persze, ha ezért meg téged utálnak, az ugyanolyan véleménynyilvánítás, szóval akkor tűrd el.


Ha azt mondod, hogy ki akarod irtani a keresztényeket, az nem véleménynyilvánítás, az nem oké. Azért megb.szhatnak, és teljes joggal.

2023. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

#17.

A törvénybe sajnos nem ütközik... Pedig örülnék, ha börtönbe kerülnék emiatt.

2023. márc. 21. 17:59
 19/25 A kérdező kommentje:

#17.

Milyen alapon utálnának engem, ha a kereszténység elvileg a szeretetről tanít?

2023. márc. 21. 18:00
 20/25 anonim ***** válasza:
A gyűlölet a gyilkosság szinonimája. Az emberi természetünk része, hogy ezt megtanuljuk kezelni.
2023. márc. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!