Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én azt állítom vallási...

Ha én azt állítom vallási világnézetemből kifolyólag, hogy a zsidó vallású emberek a pokolba fognak kerülni, ha nem lesznek keresztények, akkor az antiszemitizmus?

Figyelt kérdés
Ill. ha azt állítom, hogy a Talmud az ördögtől van.
2017. dec. 16. 22:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%

Meg tudnád magyarázni, hogy mi alapján állítanád ezt?

Ki tudod fejteni, vagy csak provokálsz?

Egyrészt, ők is keresztények. Sőt, még komolyabban veszik a Bibliát, mint a "megengedőbb", Újszövetséget is elfogadó irányzatok.

De nyilván nem vagy antiszemita, mégis érdekelne, miért éppen róluk írtál ki kérdést, és nem az adventistákról, krékerekről, pünkösdistákról, anglikánokról, metodistákról, baptistákról, evangélikusokról, anabaptistákról, reformátusokról,unitáriusokról, jehovistákról, mormonokról, ortodoxokról, monofizitákról...?

2017. dec. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
A zsidó vallásban nincs pokol.
2017. dec. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Akkor úgy fogalmaznék, hogy a zsidó vallású emberek elfognak kárhozni, ha nem térnek meg és nem lesznek keresztények. De ez lehet antiszemita mondat, vagy nem?
2017. dec. 16. 23:11
 4/24 A kérdező kommentje:
Én nem ünneplem a karácsonyt, mivel nem biblia ünnep és ceremóniájában is pogány vallási kultuszokból ered.
2017. dec. 16. 23:38
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
Bocsi, de te valami szektás vagy? Mert ez nem normális
2017. dec. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem tartozom szektához, csak nekem van egy saját világnézetem és életfelfogásom, aminek az alapja a Bibla. De nem csak a karácsonyt nem ünneplem, hanem a szilvesztert sem. :D
2017. dec. 16. 23:48
 7/24 anonim ***** válasza:
96%

Antiszemitizmusról csak akkor beszélünk, ha az illetőt a zsidó vallása miatt támadod vagy a jogokat vonsz meg tőle.

Mellesleg én sem értem, mi bajod a zsidókkal, illetve azzal, aki nem keresztény. Ateistákkal mi lesz?

2017. dec. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
* vagy jogokat
2017. dec. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%

Ha bele raksz egy "is"-t akkor szerintem csak sima bigottság.


Nem tudom hányas válaszoló: a zsidók nem keresztények, a keresztények a keresztények, legfeljebb ugyan abban az istenben hisznek, de ez is vitatható.

2017. dec. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
Engem zsidóként zavar. Nem érzem antiszemitizmusnak, de intoleráns üzenete van, ami nem elfogadható.
2017. dec. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!