Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » LÉtezik olyan szabály hopgy...

LÉtezik olyan szabály hopgy fizetetlen szabit csak az kérhet akinek rendes szabija már nincs? ÉN ilyen kitételt az Mtben nem találok, a cég meg erre hivatkozik

Figyelt kérdés

Azt mondják nem adnak fizetetlen szabit mert még van rendes. Vegyem azt ki előbb. ugyanakkor azt meg nem vehetem ki , mert azt meg csak időarányosan adják ki... kéne 3 hét fizetetlen, de nem adnak mert van fizetett szabim vegyem azt ki! JÓ akkor kérem azt ! De nem adják mert csak március van, össz 22 nap szabim van /év és ebből márciusi kezdettel időarányosan nem jár 15 nap....


Most akkor hogy is van ez? Valaki elmagyarázná?


(Ugyannakkor ugyanezen a munkahelyen valaki épp most ment el fizetetlenre úgy hogy a teljes éves összes szabija még benn van.... rá nem érvényes ez a szabály úgy tűnik...)


2023. márc. 21. 15:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

törvényi hivatkozást kérek. ha erre jogszabály van, akkor kérem a hivatkozást.

Melléduma nem kell.

2023. márc. 21. 15:49
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez olyan fizetetlen szabi, amit a cég saját jószántából ad, akkor adja ki a szabit, amikor ő akarja, ehhez nem kell Mt. Ha ő így dönt, hogy ez a feltétel (normális szabi elfogyása) akkor így dönt.
2023. márc. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"amikor ő akarja, ehhez nem kell Mt. Ha ő így dönt, hogy ez a feltétel "


Na de ÁLLJ!!! Hát a cég jogszabályra hivatkozik!! És amikor megkérdezem hogy oké akkor hadd lássam már azt a jogszabályt akkor meg csak a kuss van!! Tényleg ennyire bonyolult amit kérdezek??


"Ha ő így dönt, hogy ez a feltétel"


OKÉ !! Na de akkor MINDENKINEK aki itt van ez legyen a feltétel!! AKkor nincs olyan hogy ennek szabad annak nem!!

Vagy mindenkinek szabad vagy senkinek.



Magamat idézem:

"Ugyannakkor ugyanezen a munkahelyen valaki épp most ment el fizetetlenre úgy hogy a teljes éves összes szabija még benn van"


Hát akkor most van szabály vagy nincs szabály?

2023. márc. 21. 16:51
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy a másik munkavállaló milyen fizetetlenre megy, és te milyenre. Amúgy ha nem tetszik a munkahelyed, menj máshova. Azt sem rétem, miért akkora baj neked, hogy előbb felhasználod a fizetett szabidat.


Mondom, alapvetően a cég dönt, és nem köteles erről írásos szabályt hozni, egyedi döntést is hozhat.

2023. márc. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Kérdés, hogy a másik munkavállaló milyen fizetetlenre megy, és te milyenre. „


Miért hány fajta fizetetlen van tessék mondani? Kíváncsian várom... én egyről tudok és nem többről.... hány van, tessék mondani?


". Azt sem rétem, miért akkora baj neked, hogy előbb felhasználod a fizetett szabidat.“


KÖNYÖRGÖM!!!! LEÍRTAM Miért baj.. ENNYIRE BONYOLULT tényleg???


" kéne 3 hét fizetetlen, de nem adnak mert van fizetett szabim vegyem azt ki! JÓ akkor kérem azt ! De nem adják mert csak március van, össz 22 nap szabim van /év és ebből márciusi kezdettel időarányosan nem jár 15 nap....


EZÉRT BAJ!!



", és nem köteles erről írásos szabályt hozni,"


Na de KÖNYRÖGÖM háőt ő maga , a cég hivatkozik a szabályra!! HÁT Ő Maga mondja hogy van ilyen szabály!! Hát akkor miről beszélünk?? MOst akor van szabály vagy nincs?


Ha van: hadd lássam!

Ha nincs: miért mondjék hogy van?

2023. márc. 21. 17:02
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én a helyükben örülnék, ha örökre eltűnnél.
2023. márc. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1211..


Azóta sem sikerült ezt az óriási problémát megoldani?

2023. márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne etessétek a trollt!

ha egy kérdező már az első percben így pattog mint ez az ember, akkor annak baj van a fejével, nem kellene neki válaszolni.

2023. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Mondjuk én a helyükben örülnék, ha örökre eltűnnél."


Hát HAJRÁ!! és ez rajtam áll talán?? Küldjenek el fizessék meg ami jár és persze keressenek embert a helyemre Pesten bruttó 240-ért.... Hajrá. Sok sikert.

2023. márc. 21. 19:03
 10/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Miért hány fajta fizetetlen van tessék mondani? Kíváncsian várom.."


Kétféle. Törvény szerinti járó és munkáltató jóindulatán múló.

2023. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!