Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha fizetetlen állásidőt...

Ha fizetetlen állásidőt rendel el a munkáltató, onnantól semmiféle feladatot nem vagyok köteles végezni? Még home office-t sem?

Figyelt kérdés

Az adott jogszabály kimondja:

146. § (1) A munkavállalót, ha a munkáltató foglalkoztatási kötelezettségének a beosztás szerinti munkaidőben nem tesz eleget (állásidő) - az elháríthatatlan külső okot kivéve - alapbér illeti meg.


Tehát a cég állásidőt rendel el ehhez joga van ugyanakkor elháríthatatlan külső okra hivatkozik, tehát nem fizet az állásidőre semmit. Hogy ehhez is joga van-e azt majd a jogászok kiagyalják.


De az én kérdésem nem ez, hanem az : ha állásidő van onnantól fogva semmiféle feladatot nem adhat nyilván? Még otthon végezhetőt sem?

Tehát nincs olyan hogy átküldi a főnök az excel táblát hogy uygan nézzem már át javítsam és küldjem vissza, meg válaszoljak az ügyfelek mailjeire telefonjaira?

Akkor ezek a kérések érvénytelenek nyilván? Ha állásidő és nincs pénz akkor nincs munka sem?


2020. ápr. 6. 12:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Teljesen világos.
2020. ápr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Állásidő alatt nincs munkavégzés. Maximum a rendelkezésére kell állnod. Magyarul: szólhat, hogy holnap munkanapod lesz (akár be kell menni, akár otthonról), és AKKOR, MUNKABÉRÉRT megnézed az Excel-táblázatot, és válaszolsz az ügyfelek e-mailjeire.
2020. ápr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Tehát akkor zárjuk rövidre. Ha jön az email hogy ezt meg azt kell csinálni küldjem vissza hogy drága főnök majd megcsinálom ha fizetsz érte vagy mi legyen a reakcióm?


Jön a mail, nyomok egy replit és mit írjak vissza a főnöknek? Írjátok le mit írnátok vissza! Konkrétan!

2020. ápr. 6. 12:16
 4/24 A kérdező kommentje:

Ja és azért is érdekes a helyzet mert ezek a feladatok olyna kicsik hogy az össz időigényük is max 1-2 óra /nap összesen.


Na de ha nem kapok egy fillért se a cégtől miért áldozzak akár 1-2 órát is rá?

2020. ápr. 6. 12:17
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
Azért, hogy később legyen állásod.
2020. ápr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy udvariasan, de határozottan.


Érdemes meggondolni, nem lesz e valaki, aki helyetted ingyen is dolgozik, csak, hogy bedolgozza magát a cégbe a válság utánra?

2020. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

"aki helyetted ingyen is dolgozik"


Lesz. Arra mérget vehetsz. Amilyen birkák itt vannak-lesz.

2020. ápr. 6. 12:20
 8/24 A kérdező kommentje:

Na de hát megélni meg válság alatt is kell valamiből , hogy mi lesz utána nem tudom, engem per pill az érdekel most mi van.

Mert inygen nekem se adnak kenyeret a boltban szóval ha ez a szitu akkor inkább nyomok egy hellót rúgjon ki, ingyen minek maradnék.

Akkor inkább keresek átmenetileg egy bolti futár stb melót.

2020. ápr. 6. 12:22
 9/24 A kérdező kommentje:

"Azért, hogy később legyen állásod."


És addig meg legyek fényevő vagy hogy gondoltad? vagy éljem fel a pénzügyi tartalékaimat azért hogy a cégnek jó legyen?

2020. ápr. 6. 12:23
 10/24 anonim ***** válasza:

És ha most lépsz, a futárkodás után mit csinálsz majd?

Feléled a tartalékaidat vagy fényevő leszel?

2020. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!