Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetetlen szabadság - van...

Fizetetlen szabadság - van ehhez joga a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Röviden és tömören ez történt:


Az alanyunk kivett két hét szabadságot még április közepén április végétől (SOS helyzet volt), jóváhagyták, rá pár napra pedig úgy alakult hogy felmondott. Megkérdezte rendben van e még a szabadság, azt mondták igen. Miután visszajött szabadságról, rá két hétre közölték vele, hogy x nap fizetetlen lenne amúgy mert többet vett ki mint ami időarányosan megilleti.


Bár a felmondás előtt vette ki a szabadságot, a felmondás és a szabadság között is volt idő arra hogy erről tájékoztassák. Senki nem szólt, hogy x nap fizetetlen lenne, így a kérdésem, hogy utólag megteheti-e ezt a munkáltató?

Előzetes figyelmeztetés/egyeztetés nélkül, egyoldalúan kiadhat e fizetetlen szabadságot UTÓLAG?


Köszönöm ha tudtok segíteni.



2021. máj. 25. 13:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, így hívják-e, de teljesen jogszerű.

Többet vett ki, mint ami időarányosan járt volna. Ezzel semmi gond nincs, hisz abból indul ki mindenki, hogy tovább fog dolgozni. Ha viszont nem, akkor a többletként kiadott szabadsággal csökkentik az utolsó havi bérét.

2021. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Félre érted, az nem fizetetlen szabadság hanem igazolatlan nap.
2021. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Felmondas elott vette ki a szadsagot, ezert a munkaltato megelolegezte a kesobbi szabadsag terhere es ezert irattak ki a szabit ... ellenben a felmondassal egyutt jar az elszamolas, a jogtalanul (megelolegezett) szabadsagot nem szamolhatjak el, csak fizetetlennek. Szerintem ez tok normalis.
2021. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Természetesen teljesen jogszerűen jártak el.
2021. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%

"Félre érted, az nem fizetetlen szabadság hanem igazolatlan nap."


Ekkora fasságot leírni még itt is ritka. Igazolatlan akkor lehetne, ha csak szó nélkül nem megy dolgozni. Jelen esetben kizárólag fizetetlen szabadság lehet.

2021. máj. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy időarányosan adnak ki szabadságot. Nem is ezen van a hangsúly.

Én azt talaltam, hogy nincs olyan jogszabály amely arra vonatkozik, mi történik ha “túlvett” szabadságról beszélünk. Mert ha fennmaradó szabadság van időarányosan, a munkáltató vagy kiadja vagy kifizeti - de fordítva nincs ilyen jogszabály. Én legalábbis így tudom.

2021. máj. 25. 14:05
 7/16 anonim ***** válasza:
Szabadságról a munkáltató dönt, bizonyos %-ig, ha akar. Ez így sajnos jogszerűnek tűnik
2021. máj. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Fizetetlen szabadságról van szó, nem igazolatlanról.
2021. máj. 25. 14:07
 9/16 A kérdező kommentje:
A munkáltató rendelkezik a szabadság 2/3-val. Ezt tudom. Nem is ez a probléma.
2021. máj. 25. 14:07
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
Fix dolog, hogy időarányosan hány napot vehetsz ki. Ha kifutsz belőle, akkor bizony ez jön. Az alternatíva az lenne, hogy kifizetik, majd a végelszámolásnál meg vissza levonják. Nem jogosultak arra, hogy adjanak ajándékba szabadságot. De annak mi értelme lenne?
2021. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!