Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apos most jött haza Németorszá...

Marshall28 kérdése:

Apos most jött haza Németországból. Mennék dolgozni és a munkáltató nem enged. Mivel 2 hetes karanténban kell lennem. Jogusult vagyok táppénzre, vagy fizetetlen? Egy háztartásban élünk.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 13. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ott kell kérdezősködnöd, ahol a karantént elrendelték számodra!
2020. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Hát táppénzre semmiképp, mivel nem orvos/hatóság/jogszabály szólított fel karanténra, hanem a munkáltatód.

Mivel te mennél dolgozni, csak ő nem hagyja, szerintem a normál fizetésed járna neked - amit a főnöködnek gondolom esze ágában sincs kifizetni.

Én bemennék munkakezdésre, és ha haza akar küldeni, figyelmeztetném, hogy én munkaképes vagyok, és a fizetésem akkor is jár nekem, ha nem akar munkát adni nekem.

2020. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 Ez nem feltétlenül van így. Ha a hatóság rendelte el a karantént nála is, akkor más a következménye, mintha a cégnél döntenek róla csak. Mivel az apósa miatt van aki most jött haza, lehet hogy hatósági karanténba kerül vele ő is.
2020. ápr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szabadságot veszel ki, ennyi. Táppénzre akkor lennél jogosult, ha veszélyeztetett országból jönne haza hozzátartozód. Ebben az esetben apósodnak sem kötelező a házi karantén, csak javasolt. Legalábbis eddig ez volt. Ilyenkor a munkáltatód várja el tőled, amit megoldhatsz otthondolgozással, kérdezd meg a munkáltatódat, hogy van-e erre lehetőséged és akkor rendes bért kapsz. Vagy vegyél ki 10 nap szabadságot. Vagy fizetés nélküli szabadság a másik lehetőség, de ugye akkor semmi pénzt nem kapsz.
2020. ápr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!