Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem szigorítanak a...

Miért nem szigorítanak a kutyatartáson? Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Sokszor erdőkbe rohangálnak szabadon,póráz nélkül a kutyák ami nem legális mégse csinálnak vele semmit.

Vagy amikor falkába verődve emberekre támadnak számtalan ilyen eset van. És én személy szerint úgy veszem észre ez ország szerte elég nagy probléma nem csak egy adott településen.

Miért nem szigorítanak?

Konkrétan ha valakit szétkap egy felelőtlen gazda kutyája simán megússza az egészet.

Egy konkrét példa:

,,a földön fekvő nő "bal csuklóját leharapta", az alkarját pedig olyan mértékben roncsolta, hogy amputálni kellett."


,,Az ügyészség a kutya gazdáját gondatlanságból elkövetett életveszélyt okozó testi sértéssel vádolja és próbaidőre felfüggesztett fogházbüntetés kiszabását indítványozza "

Forrás:

[link]


Vagy miért nem megoldható az, hogy legalább a nagytestű kutyák tartása engedélyhez kötött legyen?



2023. márc. 21. 19:52
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

A büntetések lehetnének szigorúbbak.

Pl. akinek a kutyája másnak maradandó testi károsodást okoz közterületen (tehát nem a sértett ment be a kutyás gazda kertjébe lopni), azt mondjuk 10 évre börtönbe csukni.

Akinek a kutyája megharap valakit közterületen, arra milliós bírságot kiszabni.

Rögtön hirtelen minden f..szfej megtanulná használni a pórázt és a szájkosarat. És a kerítését is megcsinálná úgy, hogy ne szökjön ki a kutyája.


De a politika ingerküszöbét nem éri el az ilyesmi. Akit a TEK védelmez, az hogyan is érthetné meg, milyen az, amikor munkából hazafelé menet egy kutyafalka rátámad.

2023. márc. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon érett személyiséggel kell hogy rendelkezzen a kutya ahhoz, hogy ne legyen "fegyver". Az ilyen egyedek aránya ugyanolyan elenyésző, mint az emberi fajon belül. Amíg a kutyában dolgozik az ösztön, nagyrészt kiszámíthatatlan nem beszélve arról hogy idegen faj/fejlődési ág/múlt.
2023. márc. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
95%

Én is azt gondolom, hogy a törvényeket kellene betartatni.


Pl. Ha közterületen kapnak el chippelt kutyát, akkor a gazdinak kelljen felelnie bíróságon azért, hogy mit csinált kint a kutyája.


Legyenek razziák, ha valamelyik gazdi nem tudja bemutatni a kutyája oltási papírjait vagy nincs chipje a kutyának, akkor elég súlyos pénzbüntetés + csinálják meg hatóságilag.


Ha a kutya emberre támad közterületen, akkor magas pénzbírság, amiből fedezik a kötelező kutyaiskolát neki.


Legyen bejelentve hatóságilag, hogy ki-milyen állatot tart és jelentse be azt is, ha szaporítja és ha nem megfelelő a dokumentáció, akkor pénzbírság, ha meg láthatóan ez sem használ, akkor börtön.


Ha valaki kutyát vesz, akkor az első állatorvosi vizsgálaton igazolja le, hogy honnan van.


Rögtön kevesebb lenne a megélhetési szaporító (ami mintha szintén illegális, ha jól tudom).

2023. márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
33%
Fegyvertartási engedelyhez kotném a kutyatartást szigorú vizsga letételével
2023. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim válasza:
100%
Mivel a jelenlegi szabályokat is alig tartják/tartatják be, így nyugodtan lehetne szigorítani őket, mert akkor az ugyanilyen arányú betartás/betartatás jóval komolyabb következményekkel járna.
2023. márc. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg ott tartunk, hogy ha egy veszélyes kutya jár-kel az utcán (és ismert a gazdája), akkor a jegyző levelezni kezd a tulajjal, hogy ugyan már tessék olyan kerítést csinálni, amin a kutya nem jön ki stb.....

Ahány kutyatámadásról olvastam, mindnél elmondták a környéken élők, hogy már régóta rettegésben éltek amiatt a kutya miatt.

Szóval nem levelezni kéne a tulajjal, hanem azonnal közbelépni, mielőtt baj történik. A kutyát befogni, aztán utána lehet levelezni a tulajjal, hogy mennyi bírságot kap, és csak akkor kapja vissza a kutyáját, ha hatósági ellenőr előtt bizonyítja, hogy a kerítése megfelelő.

2023. márc. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
@26 Ez korrekt lenne.
2023. márc. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
84%

Mert sok a kutyás, és a politika nem fordul olyan sok választópolgár ellen, nem fogja őket magukra haragítani.

Ezért nem szankcionálják a biciklis ámokfutókat sem, pedig van belőlük rendesen, nagy társadalmi csoportot alkotnak.

Egy megoldása van a dolognak, védekezni kell a kutyák, és agresszív gazdáik ellen, mivel egy nagy méretű kutya halálos sérülést is okozhat, ezért akár halálos erejű fegyverekkel is.

2023. márc. 23. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
82%

"A magyar háztartások 71%-ában van kisállat, közel felében (47%) van kutya, és további 10% tervezi, hogy a közeljövőben kisállatot fogad be,

jócskán meghaladhatja a kutyák száma a 3 milliót - derül ki a Mars legfrissebb, Ipsos MORI által végzett kutatásából."


Na szóval számoljunk 3 millió kutyával itthon,az rengeteg.


Imádom,mikor a kutya b#zik bármilyen kutyatámadas van,azt mondják,hogy jajj soha nem a kutya hibája,hanem a gondatlan tartásé.


Ez csak rész igazság,igen vannak gondatlan,gazdák.


Vannak olyan kutyák pl. borsodban amit a művelt svéd cserediákok bántalmaznak és azért vadulnak be.


Vannak kóbor kutyák.

Vannak egyszerűen csak agresszív kutyák


És kapaszkodjatok meg kutyab#zik,a kutya az egy állat,vannak ösztöneik.


Engem is,gyerekként támadott meg kutya,iskolából haza felé sétáltam,elmentem egy ház elött a járdán,nagy ugatás,egy pillanat műve volt az egész.

A kutya átugrotta a kerítést és rám támadott,fellökött harapot.


Azt tettem,hogy háttal feküdtem a járdának összehúztam magamat magzat pózba kezemet és a táskámat pedig az arcom elé tettem.

Kisboltból és a mellette lévő kocsmából rohantak ki elkergetni a kutyát.


Lekopogom pár harapás, zúzódás 8 napom túl gyógyuló sérülés de semmi komoly,semmi maradandó.Emlékszem utána kijött a gazdi,hogy mit bántják a kutyáját,majdnem meglincselték azt a f@szt, akik segítettek nekem.


Apám utána nagy botrányt csinált feljelentette rendőrségen,de kb ugyanez megrovás ejnye bejnye.


Ez már régen volt több mint 18 éve.

Azóta felnőttem egyedül élek és nem gyűlölöm a kutyákat, nekem is van egy kistestű francia bulldog keverék kutyám,de mégse lettem kutya b#zi.


De igenis a kutya az nem játekszer,nem a kisgyereked,a kutyát kutyának kell elfogadni,és meg kell érteni,hogy a kutyának vannak ösztönei is.


én minden egyes kutyának a gazdáját kötelezném a chipre és a kutya iskolára.

Aki ezt pedig nem teljesíti akár milliós pénzbüntetésre itélném.

És a szabályok sokkal durvább szigorítását sürgetném.

2023. márc. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
A kutyaburger nagyban visszavetné a kutyatámadásokat.
2023. márc. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!