Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem hozzák vissza a...

Miért nem hozzák vissza a halálbüntetést, de ilyen formában?

Figyelt kérdés

Nos, arra gondoltam, hogy visszahozhatnák a halálbüntetést, viszont annyi különbséggel, hogy hidraulikus présgép alatt nyomnák össze a halálraítéltek fejét, amit minden este közvetítene az RTL Klub vagy a TV2, netán az M1, cenzúra nélkül természetesen.


A halálraítéltek testét (tehát fej nélkül) pedig az ország nevezetes hídjaira lennének kilógatva. Halálraítélt az, aki embert öl, vagy egyéb más komolyabb bűntényért is ez járna.


Illusztráció:


[link]



Szerintetek mennyire jó az ötletem, és visszaszorítaná -e a bűnözést?


2023. márc. 26. 14:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


A középkorban nyilvános kivégzések voltak (melyek konkrétan társadalmi látványosságnak számítottak) mégis volt bűnözés.


A bűnözéstől visszaszorítani - bizonyos elkövetői köröket - csak a lebukástól való félelem tud és nem a szankció.

A halálbüntetésnek meg konkrétan nincs visszatartó ereje. Erről egyébként számos kriminológiai tanulmány is van.

2023. márc. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

1. Támogatom a halálbüntetést de az ilyen módot nem. Nem lenne jó ötlet ha turisták vagy a gyerekeink fej nélküli hullákat látnának. Szerintem nem lenne jó következménye.

2.A gyilkosokat nem az tartaná vissza hogy majd a holttestük a hídon fog lógni mert a halottnak már úgy is mindegy.

2023. ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is azon gondolkozzunk el, hogy a halálbüntetés pontosan miért lenne fontos. Az a gond, hogy a legtöbb kanapéhuszár minden bűnözőről szóló hír alá már írja, hogy vissza a halálbüntetést, de nem gondol abba bele, hogy mi lenne a lényege a halálbünteténsek.


A halálbüntetés szerintem azoknak való, aki VESZÉLYES és NEM MUTAT MEGBÁNÁST. Ez nem egy vendetta, hanem egy védelem, hogy lehetősége se legyen a jövőben bárkinek is ártani. Itt már olyan esetekről beszélünk, hogy még a legerősebb pszichiátriai kezelés sem segítene rajta. Szóval tök mindegy, hogy most hogyan végzik ki, a lényeg a védelmen van, hogy ő nem képes ártani másoknak.

2023. aug. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én a volt és jelenlegi balos politikusokkal szórakoznék igy el
2023. szept. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!