Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kútba eshet akár még egy...

Paradoxa kérdése:

Kútba eshet akár még egy kormányzat is a kutak miatt? Akár milliókat is sanyargatnak a kutakkal?

Figyelt kérdés

Emlékezhetünk a netadó történetére.

Kérdés, hogy hány embert haragíthatnak büntetlenül magukra? Ráadásul, az érintett emberek nagyobb része vidéki, akiknek zöme eddig biztos szavazóiknak számítottak.


Az országban százezrével vannak kutak.


Az engedélyeztetés még egy régi ásott kútra is nagyon macerás és szakvéleményt is kell hozzá csatolni. Ez utóbbi százezres nagyságrendű költséggel jár.


Az összes költség minimum több százezer, de egyeseknél akár több millió forint is lehet, már csak azért is, mert innentől kezdve a keletkező szennyvíz is adattá válik, nyilvántartásba kerül. Ez utóbbi vonzatai lehetnek: talajterhelési díj, emésztő, szikkasztó, vagy valamilyen zárt tartály kiépítése, persze szigorú műszaki követelményekkel.


Az engedélyt akkor is kötelező kérelmezni, ha soha nem használják a kutat. Egyszerűen csak van.


Azt is bizonyára kevesen tudják, hogy még a betemetésükre, megszüntetésükre is engedélyt kell kérni, annak is műszaki feltételei vannak.


Továbbá, már a kutak puszta létezése is, innentől kezdve szintén nyilvántartott adattá válik és bármely kormányzat számára adott lesz a lehetőség a megadóztatására, kiszolgáltatott emberek sarcolására.


Szerintem ez az egész szabályrendszer és élethelyzet totál zavaros. A kommenteknél általam belinkelt cikkekben egyébként - szerintem - több tévedés, téves információ, vagy kifejezetten hülyeség szerepel.


Mennyire lehet reális, hogy tömegével szankcionálják, mondjuk 300.000,- Ft büntetéssel és további költséges eljárásra kötelezéssel azokat, akik 2023. december 31-ig nem kérnek fennmaradási, vagy üzemeltetési engedélyt, sok esetben „ősidők” óta létező kutakra?


És mi lehet a következménye, ha ezt meglépik?



#kút #kutak engedélyeztetése
2023. márc. 31. 10:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom mi lesz: a lakosság döntő többsége nem fogja bejelenteni/engedélyeztetni.

Néhányan lebuknak, ők megszívják. A többiek meg szép csöndben élnek tovább. De nyugodtan aludni ők sem fognak.

Pont ez a kormányzat célja: valamivel legyél sakkban tartható. Így nem fogod jártatni a szádat, ha mondjuk egy fideszes zöldbáró nyilvánvaló törvénytelenséget művel majd a te károdra.

2023. márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem több millió kút van, amit engedélyeztetni akarnak.

Mondjuk és csak az alföldön vagyok ismerős, de itt minden kertben volt egy ásott kút, ahol 60-70 éve már volt ház.


Az őstermelők száma kb 340.000.

Sokuk több telken, több kútból gazdálkodik.

Én nekem is két művelt kertem van...


Biztos, hogy nem fokok százezreket fizetni, inkább abbahagyom aztán megyek a gyárba. Talán pont ez a célja a mélyen tisztelt vezetőségnek, hogy megszüntesse az emberek önellátását.

Az EU-nak, meg Magyarország önellátását érdeke megszüntetni és felvevőpiacot találni az uniós iparilag előállított mezgazd. termékeknek.

2023. márc. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

11

Igen, betartatlan törvényeket "kell" hozni és amíg jól viselkedsz, addig szemet hunynak a szabálytalanságok felett.

De ha ellenzéki politikus, aktivista, sztrájkoló tanár, orvos, vasutas leszel, akkor majd megy hozzád a razzia és jól megrángatnak.

2023. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Revolúcióbiológus ***** válasza:
0%

A bejelentetlen kutak már évtizedek óta illegálisak, csak eddig nem törődött velük senki. Jellemző, hogy az utolsó előtti pillanatban van pánik a nemtörődöm tolvajgazdáknál.

De nem is - teljesen jogos a felvetés, én is szeretném, hogy a gyerekeink egy sivatagos Magyarországon éljenek, mert egy parasztlázadás fontosabb volt a kútbejelentések ellen, mint az, hogy vigyázzunk a talajvíz szintjére.

2023. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
57%

Nem lesz tüntikézés.

Bp belsőbb részén, ahonnan könnyű kimenni a tüntire, ott nem érintettek az emberek.

A mobilisabb, hevesebb fiatal korosztályt szintén kevésbé érinti.


A vidék szavazta meg ezt a kormányt, amíg van rosszabb kilátás (gyurcsány-soros-lmbtq-migránycs) addig marad ez a rablókormány.

2023. márc. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Nagyon is reális forgatókönyvek, amiket írtok.

És valóban: minden hatalom érdeke az, hogy minél kiszolgáltatottabb legyél. Az önellátási képességed elvétele, korlátozása az egyik, amellyel meg tudnak fogni.

Ez ellen csak közösen lehetne fellépni, de hát pont a közösségeket bombázták szét itt szándékosan sok-sok évtized óta a mai napig.

Együtt kellene gondolkodni kisebb közösségekben és azok hálózatában.

2023. márc. 31. 11:23
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg lesz némi ellenőrzés - bár nem tudom, kikkel fogják végeztetni -, néhány embert majd megbüntetnek.

A buszmegállóban, iskola mellett dohányzók közül is büntettek néhányat az elején. Évek óta minden buszmegállóban nyugodtan dohányoznak, még autóbuszállomásokon is, nem hogy falusi, útszéli megállókban.

Az első kört kell megúszni - márpedig ilyen mennyiségnél rengetegen megússzák -, aztán marad minden a régiben.

Vannak kormányzati ígéretek, hogy olcsóbbá tevő rendeleten gondolkoznak. Lehet, ez is ársapkás lesz, csak akkor nem tudom, ki fogja csinálni. A kúttulajdnos meg honnan tudná azokat az adatokat, amiket mellékelni kell?

2023. márc. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Az akadályozza meg az ország elsivatagosodását, ha minden kúttulajdonos százezreket-milliókat rákölt a kútja lepapírozására?
2023. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Mielőtt bárki félreértene: egyáltalán nem a természet értékeinek védelme ellenében vagyok.

Sőt, azt gondolom, hogy a helyes vízgazdálkodás, Magyarország vízügyi helyzetének javítása érdekében mindent meg kell tenni!

Az élővilág szempontjai legalább ugyanennyire fontosak.

A hatodik nagy kihalás zajlik az emberiség közreműködésével. Az ötödik 65 millió éve, a Kréta végén történt...

A vízmegtartás és kapcsolódó kérdéseinek fontosságát csak most kezdik hangsúlyozni Magyarországon, amikor már tényleg nagy a baj az egész bolygón.

Csakhogy ebben a szakmai és tudományos szempontoknak kell vezető szerephez jutnia és nem láthatóan laikus politikusok és köreik hatalmi játszmáinak.

A természetvédelmi szempontok NEM összeegyeztethetetlenek az emberek önellátási képességével.

2023. márc. 31. 11:38
 20/31 anonim ***** válasza:
22%
Zavaros az egész dolog. Kizártnak tartom, hogy pl. az ásott kutakat ne kellett volna annak idején engedélyeztetni, hiszen ebben az országban mindent engedélyeztetni kellett, még a kerékpárokat meg a mechanikus írógépeket is. Ezek az engedélyek meg nyilván megvannak valahol önkormányzati archívumokban, csak éppen az adatok nem kerültek be a számítógépes nyilvántartásba, miután feltalálták a számítógépet.
2023. márc. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!