Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehetne megakadályozni?

Hogyan lehetne megakadályozni?

Figyelt kérdés

A falu önkormányzata kedd-re és péntek-re szabályozta a tűzgyújtást, égetést.Ha valaki pl. szerdán éget , és füst van az egész utcában sőt még a főutcán is.


Hol lehet panaszt tenni?



2018. okt. 21. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem totál egyértelmű, az önkormányzatnál, aki a szabályt hozta.

Mondjuk én azt azért nem értem, hogy a keddi és pénteki füst a főutcán miért nem zavar, miért pont a szerdai, (lehet, hogy akkor ér rá?), de te tudod!

Mindezt úgy mondom neked, hogy sosem égetek a kertben semmit és nem vagyok az a bejelentgetős fajta.

2018. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1

Ha tudják mikor van füst, akkor nem teszik ki száradni a ruhát, nem hagyják napközben nyitva az ablakot még bukóra sem. A szabályozásnak az a lényege, hogy aki égetni akar az is megtehesse de mivel meghatározott időben teszi így a többiek is tudnak alkalmazkodni hozzá. Pl nem szerveznek szülinapi zsúrt a gyerekeknek arra a délutánra amikor a szomszéd telefüstölheti a kertjüket.

2018. okt. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Elvileg a falu jegyzőjénél kell bejelentést tenni ha nincs illetékes az önkormányzatban az ilyen ügyekhez. Nagyobb önkormányzatoknál van környezetvédelmi felelős vagy hasonló titulus és ott kell bejelenteni a szabálysértést.

De rögtön kell jelezni, mert másnap hiába megy oda valaki, hogy tegnap égettek, azt már nem fogják tudni bizonyítani. Hacsak nem készítenek felvételt az égetésről úgy, hogy sem az illető személyiségi jogait nem sérti (nem látszik a háza teljesen vagy az ember arca, esetleg csak a házszám a füsttel vagy tűzzel, bár nem tudom hogy megfelelő), de a napot is be lehet azonosítani pl. aznapi újsággal, mint az emberrablásoknál a filmekben (:D).

2018. okt. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Rájössz, hogy faluban vagy és teljesen mindegy mit mondanak az önkormányzaton, valaki mindíg égetni fog. (falusi)
2018. nov. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!