Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kútba eshet akár még egy...

Paradoxa kérdése:

Kútba eshet akár még egy kormányzat is a kutak miatt? Akár milliókat is sanyargatnak a kutakkal?

Figyelt kérdés

Emlékezhetünk a netadó történetére.

Kérdés, hogy hány embert haragíthatnak büntetlenül magukra? Ráadásul, az érintett emberek nagyobb része vidéki, akiknek zöme eddig biztos szavazóiknak számítottak.


Az országban százezrével vannak kutak.


Az engedélyeztetés még egy régi ásott kútra is nagyon macerás és szakvéleményt is kell hozzá csatolni. Ez utóbbi százezres nagyságrendű költséggel jár.


Az összes költség minimum több százezer, de egyeseknél akár több millió forint is lehet, már csak azért is, mert innentől kezdve a keletkező szennyvíz is adattá válik, nyilvántartásba kerül. Ez utóbbi vonzatai lehetnek: talajterhelési díj, emésztő, szikkasztó, vagy valamilyen zárt tartály kiépítése, persze szigorú műszaki követelményekkel.


Az engedélyt akkor is kötelező kérelmezni, ha soha nem használják a kutat. Egyszerűen csak van.


Azt is bizonyára kevesen tudják, hogy még a betemetésükre, megszüntetésükre is engedélyt kell kérni, annak is műszaki feltételei vannak.


Továbbá, már a kutak puszta létezése is, innentől kezdve szintén nyilvántartott adattá válik és bármely kormányzat számára adott lesz a lehetőség a megadóztatására, kiszolgáltatott emberek sarcolására.


Szerintem ez az egész szabályrendszer és élethelyzet totál zavaros. A kommenteknél általam belinkelt cikkekben egyébként - szerintem - több tévedés, téves információ, vagy kifejezetten hülyeség szerepel.


Mennyire lehet reális, hogy tömegével szankcionálják, mondjuk 300.000,- Ft büntetéssel és további költséges eljárásra kötelezéssel azokat, akik 2023. december 31-ig nem kérnek fennmaradási, vagy üzemeltetési engedélyt, sok esetben „ősidők” óta létező kutakra?


És mi lehet a következménye, ha ezt meglépik?



#kút #kutak engedélyeztetése
2023. márc. 31. 10:28
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:

4400 M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y • 2023. évi 91. szám - 4400. oldal


2023. évi LI. törvény

a vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény módosításáról*



(2) A vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény 28/A. §-a a következő (1c)–(1f) bekezdéssel egészül ki:

„(1c) A háztartási vízigényt kielégítő, ötven méter talpmélységet meg nem haladó és az első vízzáró réteget el nem érő kút (a továbbiakban: háztartási kút) létesítését, üzemeltetését és megszüntetését – az (1d) bekezdésben foglalt kivétellel – előzetesen be kell jelenteni a vízilétesítmény helye szerint hatáskörrel rendelkező vízügyi hatóság részére.

(1d) Nem szükséges vízjogi engedély és bejelentés a vízkészletvédelmi országtérképen vízkészletvédelmi szempontból kockázatmentesként meghatározott területeken a háztartási kút létesítéséhez, üzemeltetéséhez és megszüntetéséhez.

(1e) Az (1c) és (1d) bekezdés szerinti háztartási kút tekintetében a vízügyi hatóság ellenőrzést kizárólag hivatalból végez.

(1f ) A vízügyi hatóságot terheli a bizonyítási kötelezettség annak megállapítása kapcsán, hogy az (1c) és (1d) bekezdés alapján bejelentés vagy vízjogi engedély nélkül létesített háztartási kút az (1c) és (1d) bekezdésben meghatározott feltételeknek nem felel meg.”

2023. okt. 17. 11:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!