Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Exfeleség válókereseti perét...

Exfeleség válókereseti perét miért lehet kijátszani azzal, hogy a férfi az anyja nevére íratja a teljes vagyonát? Hogy létezik ilyen?

Figyelt kérdés

[link]


Meg miért olyan hihetetlen/okos/extra dolog ez, hogy idézem: "Még a szakszervezet alapítója sem gondolt erre a taktikára"


Ilyet hogy lehet megcsinálni? Annyira amatőr dolognak tűnik, hogy nem értem jogilag a nő miért lehetetlenül el.


Felvetődik a kérdés:


* Mi van ha az anyja meghal és úgyis ő örökli a vagyont? Akkor ugyanúgy tudna később fizetni az exfeleségnek, nem?

* Vagy ha nem ő örökli, akkor megéri "lenulláznia" magát" (nyilván utána sem lesz földönfutó) csak azért dacból, hogy kiba***on az exfeleséggel.


Meg eleve hogy lehet ezt eljátszani mikor neki fix fizetése van? Az 1 millió euróból ugye adózni is kell meg minden. Még aki gyerektartást fizet annak is lenyúlják a fizetéséből a pénzt.


Akkor miért nem követelhet pénzt a nő?



2023. ápr. 15. 11:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Családtagnak lehet ajándékozni nyugodtan.

Meg eleve a csajodnak nem kell tudnia róla, hogy mennyit keresel, mennyi megtakarításod van, mennyi a számlaegyenleged, etc.

Ha egy nő ilyeneket akar tudni, akkor azonnal kuka. (persze ha még nem dugtad meg, akkor először megdug, és utána kuka)

2023. ápr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%

a nők szakmányban, visszaélésszerűen fosztogatják ki :))


Utána azt írod, a mai világban a nők is dolgoznak és keresnek pénzt. Tehát akkor mégse az ember hordta össze a vityillót egyedül...?

2023. ápr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor mégse az ember hordta össze a vityillót egyedül...?"


Az hogy, nem egyedül, meg hogy mennyit tett bele, az nagyon nem mindegy.

Ha a férfi rakta be a 80-90%-át a pénznek/időnek/munkának egy közös ingatlanba, akkor nehogymár a nő a felét elvigye váláskor.


A férfiak eleve többet keresnek átlagosan.


Nézzük a realitást, a nőknek egy elég nagy része nem teremt otthont, hanem befészkel.


Eleve idősebb palikra hajtanak, akiknek már volt idejük némi egzisztenciát teremteni, amiből a nő nem vette ki a részét semmilyen módon.


Ha azt a klasszik vidéki stilót vesszük, ahol még sokan maguknak saját két kezükkel építenek házat kalákában, ott se azt látjuk, hogy nő és a ő barátnői betonoznak, falaznak, ácsolnak, hanem a férfi, és az ő haverjai, amibe a nő aztán szépen beköltözik, és váláskor viszi a felét.

2023. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Átlag 80-90%-kal többet keresnek a férfiak? Ne hülyéskedj, ez melyik ország...?

Egyébiránt, a nő otthon marad x évre babázni, már kiesett a karrierjéből, majd gondolom nem te rohansz az oviba ha hívnak, hogy lázas a gyerek, bocs főnök mennem kell, a héten már megint nem leszek... És nem te főzöl-mosol-takarítasz, mert te vagy a FÉRFI. A nő meg ugyanúgy és ugyanannyit dolgozik mellette.


Vidéken manapság kalákában épülnek a házak? Szintén kérdésem, hogy ne haragudj, melyik országban?


Nem saját probléma, az én férjem 3 évvel fiatalabb is nálam, "Eleve idősebb palikra hajtanak" :))) és egzisztenciám is van.

Milyen szerence, hogy a férfi betonoz, tényleg a nőnek kéne tetőcserepet rakni, nyilván fizikailag képes rá, szaktudása is van, mellette szopiztat két ciciből két dededet és kavarja a pöridet, nyilván nokedlival, hisz milyen nő az, amelyik se betonozni se nokedlit szaggatni nem tudsz - gondolom te ezeket flottul, amúgy mindkettő agysebészet - , mert te meg megéhezel a sörikéddel a tv előtt.


Neked a büdös életben nem volt feleséged, így téged egyik fiatal pipi se fog hálisten lehúzni.

2023. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

"Átlag 80-90%-kal többet keresnek a férfiak? Ne hülyéskedj, ez melyik ország...?"


Te fogyatékos vagy amúgy? A hozzászólásom melyik részéből olvastad ezt ki?


Azt írtam, hogy HA(tudod, feltételes mód) 80-90%-al többet rak bele egy férfi, akkor miért is kéne a nőnek járjon a fele?


Ráadásul az, hogy mennyit rak bele, és mennyit keres, megint csak nem ugyanaz, tehát olyan szinten vagy eltévedve, mint a vakond a teszkó alatt :D


Node semmi baj, a buta libáktól ennyi telik, végülis te kitettél magadért, kihoztad magadból a maximumot.



"Egyébiránt, a nő otthon marad x évre babázni, már kiesett a karrierjéből, majd gondolom nem te rohansz az oviba ha hívnak, hogy lázas a gyerek, bocs főnök mennem kell, a héten már megint nem leszek... És nem te főzöl-mosol-takarítasz, mert te vagy a FÉRFI. A nő meg ugyanúgy és ugyanannyit dolgozik mellette."


Ki nem sz-rja le, hogy ki hurcolja a kölyköt az óvodába és ki takarít? Én a közös ingatlan megosztásáról beszélek válás esetében.


Btw senki nem kényszerít, hogy gyerekeket sz-rjál, a te döntésed.


"Nem saját probléma, az én férjem 3 évvel fiatalabb is nálam, "Eleve idősebb palikra hajtanak" :))) és egzisztenciám is van."


A fentiek után már meg sem lepődök, hogy általános trendeket akarsz egyedi példákkal cáfolni :DD


"Vidéken manapság kalákában épülnek a házak? Szintén kérdésem, hogy ne haragudj, melyik országban?"


Hát te tényleg g-cire fogyatékos egy picsa vagy, kajakra nem tudod értelmezni a szöveget, amit elolvasol :DD

Most pont az ellenkezőjét követed el annak, amit fentebb, általánsítást akarsz belehazudni abba, ami leírok :D


Egyébként csak abban az egy faluban, ahol felnőttem, és ahová még sokat járok haza a szüleimhez, 8 ilyen házról tudok az ottani ismeretségi körömben, ami így épül/épült.

Van egy nagyobb haveri társaság ott, különböző szakmákkal, és így építkeztek/építkeznek.

Falun még nem halt ki ez a szokás.


"Neked a büdös életben nem volt feleséged, így téged egyik fiatal pipi se fog hálisten lehúzni."


Na ebben az egyben véletlenül pont igazad van, soha nem volt feleségem, és nem is lesz, mert én vagyok az az okosabb fajta, aki más kárából is tud tanulni, nem csak a sajátjából :D

2023. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Csak magamat tudom ismételni újabb intelligens hozzászólásod ismeretében:


Neked a büdös életben nem volt feleséged, így téged egyik fiatal pipi se fog hálisten lehúzni.

Te vagy az az okosabb fajta, na az minden szavadból süt. 8 ált. megvan?


Feleséged se. Meg értelmes nő se fog veled szóbaállni, mert agresszív vagy, buta mint a föld, ebből kifolyólag hímsoviniszta és erre még büszke is.


Én a gyerekemet nem szartam - téged édesanyád szart? Betonozott míg a cickóján lógtál?


Vidéken élek per pill, 4 éve költöztem ide a férjem szülővárosába Budapestről. Sem itt, sem a környező falvakban élő ismerősi körben nem építik a helyiek kalákában a házakat. De felétek ettől persze lehet.

2023. ápr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!