Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben a végrendelet...

Ebben az esetben a végrendelet a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Én a testvéremmel és az édesanyámmal élek egy önkormányzati bérlakásban és van az anyai nagybátyám aki sajátban lakik.

Ő egyedül él a felesége nemrég meghalt, nincs gyereke. A házhoz nem volt köze a feleségének, mert már a házasság előtt a nagybátyámé volt a lakás.


Azt mondta, hogy a lakást mi kapjuk meg, én és a testvérem.

Anyámnak hatalmas tartozása van és így lemond az örökségről a mi javunkra.

Az eredeti terv az volt, hogy ránk iratja 1/2 arányban az ingatlant és rakunk haszonélvezetet az nagybátyámnak.


Csakhogy ha ránk iratja most és kiderül az önkormányzat felé, hogy lett tulajdonunk, akkor elkell költöznünk az önkormányzati lakásból és összekellene költöznünk a nagybáttyánkkal, ezt nem szeretnénk.


A végrendeletre gondoltunk.


Mi van abban az esetben, hogy a végrendelet szerint mi öröklünk a testvéremmel, de mivel a törvényszerint az anyám örökölne (szülők nincsenek), ezért ő neki járna a köteles rész? Ha erről leakar mondani, mert elvinné a végrehajtó annak mi a menete? Vagy csak egyszerűen nem tart igényt rá?

1, Tudtommal a lemondás az amikor még él az örökhagyó, és akkor az örökös és az ő "rokonai" kimaradnak az örökségből.

2, Az is lemondás, hogy szerződést köt, hogy le mond xy javára.

3, A visszautasítás meg az mikor már nem él az örökhagyó és lemondasz "mindenről".


A 2-es estben van, hogy tovább ugrik az örökség? Ha úgy döntenénk, hogy nem írunk végrendeletet és hagyjuk, hogy törvény szerint menjen az egész.



2023. ápr. 25. 00:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Asante999.

Én is utána néztem a köteles résznek testvér esetén.

Hiába lenne törvény szerint anyám az örökös, ha a nagybátyánk ránk hagyja a lakást akkor nincs kötelesrész neki.

2023. ápr. 25. 14:14
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Valami nem stimmel abban amit írsz. Elolvasnám a szerződést ezen pontját (ha befotózod). Valamit félreértettetek szerintem. Attól, hogy van ingatlantulajdonod nem feltétlenül van hol laknod, örökölhetsz pl. ingatlan 1/1563-ar részben ami 1562 másik emberrel közös tulajdonodba kerül, örökölhetsz ingatlant özvegyi joggal terhelten - ha fiatal az özvegy- akkor még élhet 50-60 éveit is szóval a tulajdon csak egy dolog.... Egyébként az önkormányzat nem tudja kinek milyen tulajdona van, a nyilvántartást az állam végzi (földhivatal). Nincs többletjogosultsága az állami nyilvántartásba betekinteni az önkormányzatnak, csak ugyanannyi mint egy magánszemélynek. Számunka nem ismert adat, hogy mi a tulajdonod csak ha Te magad megadod, akkor fogják tudni. Segíteni próbálok, mert biztos hogy valamit félreértettél.

Az ügyintéző "Mancika" nem a megfelelő személy ilyen esetben, mert hatalmas butaságot beszél...

Melyik önkormányzat?

2023. ápr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Az önkormányzatot nem osztanám meg, mert ott dolgozok. Az ügyintéző "Mancika"a kolléganőm.

Lennének sztorik lakás kiadatásokról, állapotokról ahogyan a lakások odakerülnek a lakókhoz. Környék el c...nyosodásokról, de ezeket felesleges boncolgatni.

Itt nálunk kiderülnének a dolgok.


Annyival jobb a helyzet, hogy nem szolgálati lakásként kaptuk meg, hanem szociálisként. Így ha gond van munkahelyen és menni kell, nem bukjuk automatikusan lakást.

2023. ápr. 25. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!