Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogerős ítélet után kapom...

Jogerős ítélet után kapom vissza a pénzem?

Figyelt kérdés
Százezer forinttal károsított meg egy csaló, feljelentést tettem, elkapták, de nem az én feljelentésemre, hanem egy másik károsult jelentésére, mert neki van kamerája a házon. 15-en vagyunk károsultak, valami hárommilió az összes csalási kár, összesen a 15 sértettől ennyit csalt ki. Van egy másik sértekk, akitől egy alkalommal kétmilliót csalt ki, azt is ő követte el. Most folyik az eljárás, de ahelyett, hogy hamar lezárulna és jogerősen elítélné a bíróság, rendszerint nem jelenik meg idézéseken a rendőrségen, ami lassítja a nyomozást. Mi lesz, ha még egy évig tart a dolog, majd a bíróságon nem ért egyet a váddal, tárgyalások lesznek, húzódik ítélet ellen fellebbezni fog, akkor megy felülvizsgálatra, majd valamikor lesz jogerős. Nincs rá esély hogy visszakapon, visszakapjuk a kárunkat mostanában, csak jogerős ítélet után?

2023. ápr. 29. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát még akkor se biztos. Kérdés, van-e vagyona, mennyire lesz aktív a végrehajtó stb.
2023. ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogerős ítélet után sem biztos. Aki csalni tud, az tudja, hogy a pénzt el kell tüntetni. Polgári peres úton lehet visszaperelni, természetesen, ha nincs a nevén semmi, akkor így jártatok. A mostani per, az büntetőper.
2023. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a rendőr, hogy a lakásán házkutatáskor lefoglaltak tőle 6 és fél milliót, az be lett fizetve egy számlára és azzal majd a bíróság rendelkezik és kapom vissza a pénzem.
2023. ápr. 29. 19:53
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyebet nem mondanak. Hiába károsult vagyok, úgy beszélnek velem is a rendőrségen mint a kutyával. MINT A KUTYÁVAL. Nagyon idegesek, vagy csak mutatják, hogy az a hely a rendőrség, nem a jogsegély.
2023. ápr. 29. 19:55
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lefoglalták akkor van rá esély, de kérdés, mennyit csalt ki és mennyit foglaltak le. Fedezi az összes kárt, vagy csak egy részét.
2023. ápr. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Még is mit vársz? Rendőrség nyomoz, lefoglal. Döntéseket a bíróság hoz.
2023. ápr. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló ügyem, amiben sértett voltam. 4 és fél év alatt felgöngyölítették az ügyet, ítélet is született.

A csalás óta már 6 év eltelt, de a pénzem azóta sincs meg.


Sajnálom az eseted. Tanulj belőle, és lépj túl rajta.

2023. ápr. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Fizetési meghagyást kell kibocsáttatni, (ellentmondással élhet) és ha az jogerőre emelkedik, végrehajtást kell kérni. Aztán vagy lesz miből visszafizetni, vagy nem.

A büntető perben hozott jogerős ítélet alapján nem kapsz semmit, és ebben az ügyben, ezen a szinten a rendőrség már nem illetékes.

2023. ápr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ohhhhh. Elvagy te tévedve. A büntetőper után jön a polgári per. Na majd ott. Az még vagy 5 év.
2023. ápr. 30. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8 vagyok. Párhuzamosan indítottam a két folyamatot. A büntetőperben kétszer hallgattak meg, de a tőketartozás kb. 80 %-át már megkaptam. Még hátra vannak az eljárási díjak (közjegyző, végrehajtó) és a kamat a kb. 20 %-on kívül. NEM kell megvárni a büntetőper végét. Az idő nem a sértettnek dolgozik.
2023. ápr. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!