Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Születési névváltoztatás után...

Születési névváltoztatás után minden hivatalos szerv látni fogja,hogy miből mi lettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet furcsán hangzik a kérdés,de érdekelne,hogy születési névváltoztatás után ki fogja látni/tudni az eredeti nevem?

Pont azért szeretném megváltoztatni,hogy ne tudják ki voltam előtte(nem követtem el soha semmilyen bűncselekményt, a származásomat szeretném rejteni,mert úgy előnyösebb).



2023. máj. 2. 22:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Amikor megkaptad a határozatot, megcsináltatod a TB-t, adószámot, személyi és lakcímkártyát.


Attól kezdve a “születési neve:” rovatba be kell írnod az eredeti nevedet.

Úgy, mint a nőknél a “lánykori név” rovatba.

2023. máj. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudod teljesen eltüntetni a születési nevedet. Azt csak a gyermekkorban örökbe fogadott csecsemőknél, kicsi gyerekeknél engedik. De az is visszafejthető, visszavezethető.
2023. máj. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

Lepontozhatod, de a törvény az törvény. A férjem a művésznevét véglegesíttette.

Én töltöm ki a hivatalos kérelmeit. Szinte mindenütt kérik a “születési neve” rovat kitöltését.


Ahol nem kérik, ott nem közlöd.

2023. máj. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
Hát nekem gyerekkoromban meg lett változtatva a nevem, de soha az életben nem kellett sehol megadni a születési nevemet. Mindig a mostani nevemet kell megadni, nem is értem, miről beszéltek! A születési anyakönyvi kivonatomban a régi név szerepel, de sehol máshol. Így maximum az tudhatja, mi volt az eredeti nevem, aki ismeri a f@sz biológiai apámat, vagy óvodából emlékszik rám.
2023. máj. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Most le fogtok pontozni. Én megváltoztattam a születési nevem. 23 évesen. Mondjuk voltam Kovács Éva és lettem Balogh Éva.

Kaptam egy új születési anyakönyvi kivonatot az új nevemmel. Azzal szépen kicseréltettem az okmányokat és innentōl mindenhol a Balogh Éva szerepelt születési névként. Sehol, soha utánna nem kellett a Kovács Évát használni, írni.

Kaptam egy névváltoztatási okiratot is. Azzal meg bizonyítottam, hogy az iskolai bizonyítványokon, diplomámom az én nevem szerepel.

Vagyis, az új név lett a születési név.

2023. máj. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Megváltoztattam a kereszt- és családnevemet is, azért nem simán 'névváltoztatás', hanem a 'születési név megváltoztatása', mert innentől ez számít születési névnek, szó sincs róla, hogy a korábbi név olyan lenne, mint a leánykori. Ha valaki megadja a régit születésinek, az az ő butasága, másnak nem kell, soha sehol.

Természetesen nem egy újjászületés a névváltoztatás, pl. a Magyar Államkincstár tudni fogja, hogy te vagy te, ha viszed a névváltoztatási okiratot, te is tudod bizonyítani, hogy pl. az a te érettségid korábbi néven.

2023. máj. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

4-es vagyok, nem értem, minek kellett lepontozni. főleg, h aki ugyanazt írta, az 100%.

nyilván aki felnőttként változtat nevet, annál többen fognak emlékezni, hogy mi volt előtte a neve, mint annak, aki óvodásként esett át rajta. de amúgy semmilyen hivatalos iratban nem fog szerepelni.

2023. máj. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Változtattam vezetéknevet. Mivel nő vagyok, az anyakönyvvezető el is mondta külön, hogy a régi nevem már soha sehova nem kell, az új minősül születési névnek.
2023. máj. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%

Igenis meg nem is.

Lényeges esetekben látni fogják. Tehat ha Kovács Jánost épp kőrözik gyilkosság miatt, akkor hiába változtatja meg a nevét Nagyatádi Aladárra, a rendőrség pl látni fogja, hogy ő Kovács János.

2023. máj. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Az fogja tudni, ahol jelzed. Lecseréled az irataidat. Ha van házad, kocsid, akármi a neveden akkor azt is be kell menned intézni az új születési anyakönyvi kivonattal és névváltoztatási engedéllyel.

Az érettségidet, diplomádat is át kell íratni.


Nekem az sztkban nem akarták átírni. Évekig a régi név volt meghagyva leánykori névnek. Az új pedig a rendes név volt, és nem voltam házas. Végül úgy írták át hogy mentem volna egy rendelésre, a kartonozóban szokás szerint elkezdték kérdezgetni hogy mi ez a két név. Mondom honnan tudjam mi ez (leánykori név), nem így hívnak. Ennyi erővel írja már át Lakatos Buksira, jó?

Öhhhhhmmm eelnézést, valami hiba lehet, átjavítom.

2023. máj. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!