Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Születési névváltoztatás után...

Születési névváltoztatás után minden hivatalos szerv látni fogja,hogy miből mi lettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet furcsán hangzik a kérdés,de érdekelne,hogy születési névváltoztatás után ki fogja látni/tudni az eredeti nevem?

Pont azért szeretném megváltoztatni,hogy ne tudják ki voltam előtte(nem követtem el soha semmilyen bűncselekményt, a származásomat szeretném rejteni,mert úgy előnyösebb).



2023. máj. 2. 22:58
1 2
 11/17 NTBS ***** válasza:
75%
Nem. Az új neved lesz hivatalos.
2023. máj. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
12%
szårmazásodat nem fogod tudni elrejteni ,ha cigány vagy azt nem tudod elrejteni,ha arab stb szintén.
2023. máj. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%
3 éves koromig apám nevét hordtam, majd szétmentek a szülők, átírattak anyám vezetéknevére és keresztnevet is váltottak, tehát teljes névcsere. Minden okmányon az új nevem szerepel, soha senki nem tudta vagy kérdezte mi volt előtte. Szerintem csak az anyakönyvi kivonatban vagy a keresztelőlapon van rajta, sehol máshol, azt meg kutya se nézi amíg van személyid, jogsid, adókártyád stb. Nyilván adatbázisban benne van minden névcseréd, azt biztosan nem törlik ki.
2023. máj. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#13: Ha a születési anyakönyvi kivonatban a régi név van, akkor a személyiben is. Ugyanis az első személyit az alapján állítják ki...
2023. máj. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Hella97 válasza:
81%
Csatlakozom az 5ös válaszolóhoz! Ugyanígy voltam én is. Nekem is azt mondták kívülállók, hogy a születési nevemnél,tuti ugyanúgy a régi nevem lesz. Egyáltalán nem.A hivatalban is mondták, hogy innentől kezdve úgy van megjelenítve mindenhol,mintha már eredetileg ezen a néven születtem volna.
2023. máj. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le,nem tehetnek róla,hogy van aki igen.
2023. máj. 3. 09:55
 17/17 anonim ***** válasza:
80%
Születési név megváltoztatásakor új születési anyakönyvi kivonatot kap az ember, a régi érvénytelen. Olyan, mintha az új neveden születtél volna, sehol nem kell már megadni a régi nevet születési név rovatba. A régi neved megszűnik létezni. Nyilván mivel utólag változtattad meg, nem törölhető el teljesen. Tehát ahol meg volt adva a régi neved, és bejelented a névváltoztatást, ott teljesen átírják, de az ügyintéző látja a régi nevedet mielőtt átírja. Ha viszont olyan helyen kell megadnod a neved, ahol még korábban nem volt megadva, ott már nem fogja látni senki, hogy miből mi lettél, egyáltalán fel sem merül, hogy nevet változtattál. Kivéve ha állásra jelentkezel, akkor a régi iskolai bizonyítványokon, végzettséget igazoló papírokon a régi neved lesz, amik mellé be kell mutatni a névváltoztatási határozatot. Ha ezt el akarod kerülni, akkor fel kell keresni az iskolákat, és pénzért elvileg le lehet cseréltetni a bizonyítványokat. Nyilván csak amiket be kell nutatnod valahol, érettségi bizonyítvány, diploma, nyelvvizsga stb. Erre úgy tudom, akkor is szükség van, ha külföldön vállalnál munkát.
2023. máj. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!