Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az álláskeresési járadéknál...

Ha az álláskeresési járadéknál az elmúlt 3 évre 528 nap munkaviszonyt állapítanak meg miközben folyamatosan volt állásom (TB jogviszony igazolást még várom) és erre 53 nap járadékot határoznak, akkor a maxi 90 nap járadékhoz mennyi nap m.v. kellene?

Figyelt kérdés

m.v. = munkaviszonyban eltöltött nap.



Mit kéne tennem, hogy a maximális 90 napnyi járadékot kapjam?

Heti 40 órás volt a munkajogviszonyom "papír szerint".


A még folyamatban lévő TB-jogviszoyn igazolással változtathatok még ezen a határozaton? Vagy ez negyven órás foglalkoztatásra ennyi három év alapján.


(Egyébként zsinórba melóztam már hét éve szabadságon csak egyszer voltam)



2023. máj. 3. 13:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Minden 10 biztosításba töltött nap felel meg 1 nap álláskeresési járadékfolyósítási időnek. 90 nap = 900 nap értelemszerűen

528 nap / 10 = 52,8 tehát felfele kerekítve már a tizedes miatt 53 nap pont megfelel

2023. máj. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Szóval akkor amennyiben végig be voltam jelentve hét éven át (igaz voltak cégcserék,de oepnél látni az ügyfélkapumon plusz tavalyi tavalyelőtti adóbevallásomban is benne van minden a bankszámlás jövedelemigazolásról stb-ről már nemis beszélve) azesetben várjam meg a TB jogviszony igazolást és akkor utána mihez kezdjek?


A határozat amiben az 53 apot megállapították azt írja, hogy fellebbezésnek helye nincs, de 30 napon belül közigazgatási pert indíthatok ami 30 ezer ft ba kerül...


Most akkor ezt kéne tennem? Tanácstalan vagyok kissé...

2023. máj. 3. 20:10
 3/25 A kérdező kommentje:

Azért nem értem a dolgot, mivel a nav látta évrőkl évre ott vannak az adóbevallások, az OEP-nél ott vannak a cégnevek az ügyfélkapun, hogy mettől meddig voltam bejelentve, a nyugdíjfolyósítónál is 2019-2020-2021-re végig ott vannak a befizetett járulékok. Van nagyjából 10 hónap ami hibdzik, de a bejelentés akkor is ott van, plusz a bankszámlámróla beérkező jövedelmekről hivatalos banki pecsétes jövedelemigazolásom van.


A hamarosan megérkező Tb-jogviszony igazolás meg ugyebár hatósági bizonyítvány...


Ha közigazgatási pert indítok (nem szeretnék) akkor mit kéne a keresetlevélbve írni? Ki se tudom számolni mennyi járna...


Miért nem kapom meg egyszerűen a 90 napnyi járadékomat?

2023. máj. 3. 20:17
 4/25 anonim ***** válasza:
Őőő... Mi is a gond? Összességében cakli-pakli az utolsó 3 éved nézik. Tökmindegy hogy előtte 10 évig is folyamatosba voltál. Lehet ezer oka. Volt kieső biztosítási jogviszonyba nem töltött időd fizetetetlen szabi stb bármi miatt. Lehet az átjelentés is csúszott,volt pár nap szünet ami kieső idő.. bármi
2023. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy a teljes munkaidős (általuk vizsgált) három éves folyamatos munkaviszonyomra csak 53 nap járadékot állapít meg, nem 90 napnyi járadékot.

Ráadásul a vizsgált időszaknak csak a 2022-es évet nézi januártól decemberig.


A kérdésemben is benne van egyébként, hogy akkor a maximális 90 naphoz mit kellene villantsak?


Végig munkában álltam, miért a "felét" (53 nap) ítéli meg annak ami járna?


Ettől szájbarágósabban nem tudom megfogalmazni a problémát.

2023. máj. 5. 07:34
 6/25 A kérdező kommentje:

"Volt kieső biztosítási jogviszonyba nem töltött időd fizetetetlen szabi stb bármi miatt."


Semmi ilyen nem volt... Havonta 430 ezres fizetéseket utaltak, bevittem róla a banki pecsétes jövedelem igazolást, munkáltató neveivel számlaszámaival, munkabér megjelöléses bejövő utalásokkal. "Az őket nem érdekli, mert a közigazgatási törvény szerint nekik oep kiskönyvek kellenek" Ilyenem egy darab van összesen, de csak az utolsó munkáltatótól amelyiknél két hónapot voltam.



Nyilván nem arra a két hónapra állapította meg akkor az 53 napnyi járadékot, akkor viszont a többi esetben miért nem veszi figyelembe? Az egyéb dokumentumokat miért nem fogadja el? A Hatósági bizonyítvány se fogja érdekelni? (tb jogviszony igazolás).

2023. máj. 5. 07:38
 7/25 A kérdező kommentje:
Az utolsó három évben ios megszakítás nélkül be vpoltam jelentve munkáltatókhoz, volt amikro egyszerre többhöz is mert másodállásom is volt, és folyamatosan átutalással érkeztek a fizetések! A NAV látta, hiszen az adóbevallásaimban elkészítette, az stimmelt évről évre, akkor most ezzel a foglalkoztatási hivatallal mi van? Csipás a szemük ha nekik kell fizetni?
2023. máj. 5. 07:40
 8/25 A kérdező kommentje:

Mellesleg mi a fszmat kell ennyit vizsgálni három hétig?


5 perc lehívni a gépből és beírni a határozatba!!

Ahogy nekem is az ügyfélkapun megnézni!

2023. máj. 5. 07:42
 9/25 A kérdező kommentje:

Bruttó 695970 járadék járna (90 nap)


Ehelyett megállapított az elmúlt 3 évre 528 napnyi munkaviszonyt és 53 napnyi járadékot (Bruttó 409000) a 90 napnyi helyett, miközben folyamatos munkaviszonyom volt (OEP nyilvántartás szerint is), csak nem egy munkáltatónál. (alvállalkozóknál dolgoztam).

2023. máj. 5. 07:50
 10/25 anonim ***** válasza:

1. Az álláskeresésinél az utolsó 1 év (4 naptári negyedév) jövedelmét veszik alapul

2. Maximum a minimálbér napibéreként meghatározott összege ami megjár, lehetett milliós fizud, akkor is.

2023. máj. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!