Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Heti 4*8 órára vagyok bejelent...

Heti 4*8 órára vagyok bejelentve, tényleg így működik a szabadságszámítás?

Figyelt kérdés

Egy külföldi cégnél dolgozom heti 4 napban, katán keresztül 2021-ig, 2022-ben magyar fióktelepet alapított, és alkalmazottak lettünk.


Mi hülyék azt feltételeztük, hogy a szabadságkezelés marad a kedvezőbb, szociálisabb, külföldi, céges rendszer/excel sheet alapján. Párszor még rákérdeztümk, de a fejetlenség miatt elveszett a kérdés, és ismét hülyék voltunk, mert mi is elfeledkeztünk pushol a kérdést egy idő után.


Idén már nem jelent meg a szabadságszámítgatós sor az excel sheeten. Egy ideig kérdezgettem, hogy miért, mi a helyzet, stb. De ismét mindig volt jobb dolguk, mint erre válaszolni.


Aztán most végre válaszoltak, és tudatták velem, hogy szólt nekik a magyar könyvelő, hogy 4 nappal még több szabadságot használtam fel tavaly, így idén annyival kevesebb lesz.


Mert mint kiderült nem a céges excel sheet alapján működtek már a szabadságok, hanem kizárólag a magyar munkatörvények alapján.


És úgy jött ki a +4 nap, hogy elméletileg ha a héten egy napot sem dolgozom (szóval 4 szabadnapom van, vagy például egy ünnepnap mellett 3), akkor 5 munkanapot vonnak le. És ez négyszer is összejött.


És csesztek szólni év közben, hogy egyébként már nem tudom kivenni az adott napot szabadságnak, mert elfogyott. Ennyire nem voltak képben.


Ez tényleg így van? Van esetleg alternatíva?


Előre is köszi. És tudom, hogy balfaszok voltunk, hogy nem zaklattuk tovább őket a kérdésekkel.



2023. máj. 5. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ami egyszerű a történetben:

Nem lehetséges több szabadságos napot felhasználni. A plusz napok valami alapján "jártak". Visszamenőlegesség ilyenkor nincsen.

Mindazonáltal,...a jelen munkáltató-munkavállalói helyzetben Magyarországon, a munkáltató csinál amit "akar". A munkavállalóknak semmilyen valós jogi támogatása nincsen. Önállóan kell (ene), minden ilyen esetben bejelentést tenni az illetékes hatóságnál, de "ott" ugyanúgy fejetlenség van...

2023. máj. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kék pancake ***** válasza:

"És úgy jött ki a +4 nap, hogy elméletileg ha a héten egy napot sem dolgozom (szóval 4 szabadnapom van, vagy például egy ünnepnap mellett 3), akkor 5 munkanapot vonnak le. És ez négyszer is összejött."


Szerintem ilyenkor nem lehet 5 munkanapot levonni. 4 napot kellett volna azon a héten is dolgozni, szóval ez 4 nap szabadságot jelent. Nem 5-öt.


A megyei kormányhivatal foglalkoztatás-felügyeleti főosztályához lehet fordulni, ők tudják ellenőrizni a szabadság kiadását egy cégnél.

2023. máj. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!