Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkanélküli járadék érvényess...

Munkanélküli járadék érvényessége elvész, ha belekezdtem egy állásba de próbaidő alatt felmondtam?

Figyelt kérdés

Jelenleg munkanélkülin vagyok, ha szégyen ha nem. Tulajdonképpen 90 napra ítélték meg a járadék folyósítását. A második hónapban belekezdtem egy állásba, de sajnos rosszul mértem fel a beutazást. A hazafelé induló buszjáratot vagy elérem, vagy nem sofőrtől is függ. 4 napot dolgoztam, abból a harmadik napon lekéstem a buszt, szóval aznap haza sem tudtam menni. Hajnalig kint dekkoltam, szóval felmondtam.


Ezáltal most elesek a munkanélküli járadéktól, ami még a következő hónapra járna?



2023. máj. 23. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A 90 napnyi járulék az amit megkaphatsz addig amíg össze nem jön újra az ehhez szükséges járulékfizetési időd - vagyis le nem dolgoztál annyi időt amit kell.

Elvileg erre a pár napra nem jár neked az álláskeresési járulék - hiszen volt állásod.

Ha szóltál a hivatalban és bejelentetted azt, hogy van munkád, akkor a járulék fizetését abbahagyták. Ilyenkor megint be kell menni - vagy legalább telefonon, email-ben beszélni kell velük, hogy 4 nap után ismét nincsen munkád és kéred hogy folyósítsák újra a járulékot. lehet hogy pár nap szünet lesz közben, de nem veszik el a 90 napból az ami még maradt, csak újra kell indítani.

Nem szégyen az ha munkanélküli vagy - én is voltam. Az szégyen ha nem is akarsz munkát találni, dolgozni. Egy barátom is volt úgy, hogy elkezdett egy munkát majd az első héten kiderült, hogy nem tudja összeegyeztetni a családi feladataival, a gyerekekkel és próbaidő alatt felmondott. Semmi gond nem volt belőle. Nálad is teljesen jogos az indok amiért nem vállalod a munkát.

Sok szerencsét és kitartást kívánok a következő munkához!

2023. máj. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Felhívtam őket, most emiatt a 4 nap miatt elbuktam a következő havi járadékot, ami járt volna.
2023. máj. 23. 14:17
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 A napod nem veszett el, csak nem ebben a hónapban fogod megkapni. Remélem ezt is elmondták. A 90 napból amit még nem fizettek ki azt később megkapod.
2023. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!