Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A fizetési meghagyásom úgy...

A fizetési meghagyásom úgy tűnik perré alakul ellentmondás végett. Ilyenkor csak fizetős ügyvéd jöhet szóba?

Figyelt kérdés

Milyen lehetőségeim vannak? Mindenképp fizetnem kell ügyvédre?


A jog az én oldalamon áll, tehát biztosan pozitív kimenetele lesz a dolognak, de most tényleg újabb 100ezer forintot kell fizetnem egy keresetlevélre?


2023. máj. 24. 11:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Megkérdezte a bíró, hogy elfogadja-e az igazságügyi szakértői riportokat? Az nyílván azt mondta, hogy nem. (Még a jegyző kérte fel őket).


Ennyi.

2023. máj. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy valamilyen faktor cég bocsátatta ki veled szemben az fmh-t? Pl Intrum Justitia, Főnix Faktor stb?
2023. máj. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Én bocsátottam ki mással szemben, nekem tartoznak.
2023. máj. 30. 12:10
 14/20 anonim ***** válasza:

12es vagyok köszi így már értem.


Mivel ellentmondtak a meghagyásnak most az eredeti nemperes eljárás perré alakul. Fizetési meghagyást csak 30 misit meg nem haladó követelésre lehet kibocsátani, a Pp. alapján pedig 30 millio alatt vagyonjogi perekben járásbíróság jár el. Ez neked annyiban kevésbé fontos, hogy gondolom az ellentmondás után kaptál felhívást arra, hogy melyik bíróságnak nyújts be keresetet tartalmazó iratot.


Tehát most neked be kell adni egy ilyen keresetet tartalmazó iratot. Erre a keresetre van egy külön nyomatatvány, melynek neve FMH-01. Linkelem innen lehet letölteni : [link]


Kell olyan program ami meg tud nyitni .jar file-t. Ez a nyomtatvány azért jó, mert nem magadnak kell megírni a keresetet, csak ki kell töltened és csatolni hozzá mellékleteket és megfizetni a per illetékét. A nyomtatványhoz azon az oldalon amit linkeltem, találsz egy útmutatót, hogy hogy kell kitölteni.


De van még más is. Járásbíróságokon van olyan, hogy ügyfélsegítő. Nem sok mindent csinálnak ingyen, tanácsot pl. nem adnak, de nyomtatványt kitölteni vagy szóban előadott kereseti kérelmet rögzíteni és benyújtani pont tudnak. Linkelem ezt is: [link]


Időpontot foglalsz, bemész arra a járásbíróságra, Bp-n kerületi bíróságra ahova az ellentmondást követően a keresetet tartalmazó iratot be kell nyújtanod és megkéred hogy segítsenek kitölteni a nyomtatványt. Viheted is magaddal a nyomtatványt, vagy mondhatod is, hogy perré alakult fmh kapcsán szeretnél FMH-01-es nyomtatvány kitöltésében segítséget kérni. Másolatok, eredetik azokról az okiratokról, amik a követelésed igazolják legyenek nálad, csatolni kell, de ezt majd elmondják, el is tudod olvasni a tájékoztatóban. Ha helyesen töltitek ki a nyomtatványt, akkor a kereseteddel nem kellene, hogy gond legyen.


Ez nem jogi tanácsadás, csak információ.


Üdv.

2023. máj. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos a válaszod, nagyon szépen köszönöm!
2023. máj. 30. 17:31
 16/20 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint el tudom inditani a pert úgy, hogy nincs ügyvédem, és csak az illetéket fizetem be. Ez jó hír, nem megyek teljesen csődbe.
2023. máj. 30. 17:32
 17/20 anonim ***** válasza:

14es vagyok.


Így van, egy ilyen járásbíróság előtt folyó fhm-s perben nem kötelező jogi képviselővel eljárni. Fontos, hogy az ügyfélsegítőt annál a járásbíróságnál lehet igénybe venni amelynél elő kell terjeszteni a keresetet tartalmazó iratot. A kibocsátott fmh irat legyen meg, kelleni fog a keresethez a közjegyzői ügyszám, hivatkozni kell majd rá, hogy ez alapján terjesztem elő a keresetet.


A Polgári perrendtartás 257. § (2) bekezdése leírja, hogy aki ilyen perben jogi képviselő nélkül kíván eljárni, hogyan tudja a keresetet tartalmazó iratot előterjeszteni. Azokat írja, amiket én is linkeltem, a nyomtatványt meg a szóbeli előadást, ehhez gyakorlati segítségként ajánlom a bírósági ügyfélsegítőt azon a bíróságon, ahol elő kell terjesztened a keresetet a közjegyző felhívása alapján.


Hogy mennyi lesz az illeték azt az Illetéktörvény 42.§ (2) bekezdése alapján vissza tudod számolgatni, ha van hozzá türelmed, sztem annyira nem jó móka:D.


Mindez továbbra is csak információ.


Örülök, ha segített, sok sikert!


Üdv.

2023. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem kell ügyvéd. (első fokon biztosan) Jogi segítőt lehet kérni ha valaki kispénzű, de itt elég gyenge qualitású ügyvédek vannak. Ha ön a felperes akkor a keresetlevél megírásához mindenképpen kell ügyvéd. Utána meg tudja saját magát képviselni.
2023. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ha nincs jogi képviselőm, akkor is az FMH-01 nyomtatványt kell kitöltenem? Köszönöm!
2023. júl. 10. 10:33
 20/20 A kérdező kommentje:

[link]


Itt találtam jogi képviselet nélkül eljáró személyeknek létrehozott formanyomtatványokat, jó helyen vagyok?

2023. júl. 10. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!