Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag mit tehetek ebben az...

Jogilag mit tehetek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van egy házam amit nővérem és a párja lakott de már kiköltöztek. Az a gond hogy annyira rossz a helyzetem hogy meg akarom fizettni velük az okozott kárt. Mert ugyanis teljesen tönkretették. Lakhatatlan az egész. A bejárati ajtót,folyosói ablakot, konyha ablakot, konyha ajtót és a szoba ajtót cseréltetnem kéne hogy normálisan lakható legyen. A villany hálózat sem tökéletes. Mert a régi vezetékeket ki szedték a falból hogy majd ők megcsináltatják. Közben meg sehol semmi. Minden úgy maradt ahogy...

Én nem voltam velük bunkó mert mikor Dunántúlon laktam én fizettem minden számlát (még a tv szolgáltatást is).

Jogilag hogy tudom behajtani rajtuk a helyreállítás költségeit?

Az nem jöhet szóba hogy én fizessem ki a vállalkozót és utána nyújtsam be nekik a számlát mert nincs arra pénzem (vettem fel hitelt hogy házat tudjanak venni de azt sem fizetik ami havonta 180 000 forint lenne de ez egy másik dolog).

Arra gondoltam hogy a kár felmérésére el hívom a volt tulajt (aki tudja milyen állapotban hagyta itt a lakást) és egy vállalkozót aki fel méri a helyre állítás költségeit.

Tudom hogy szar helyzetben vagyok de már meguntam mindent hogy kínlódjak velük.



2023. máj. 24. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz lesz bizonyítanod bármit is, ha beköltözéskor nem volt állapotfelvétel.
2023. máj. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag? Semmit.


Hagytad, hogy hülyére vegyenek, és így jártál.


Ha tehetnél is, akkor is valószínűleg évekig elhúzódna a pereskedés, szóval egyhamar akkor sem látnál belőle pénzt.


Amit tehetsz, hogy nem szponzorálod tovább az ingyenélő rokont.

2023. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

I.J.

Ennyi

2023. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Polgári per

Sok sikert, nagyjából esélytelen.


Keress meg egy ügyvédet

R/joghungary

2023. máj. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem volt köztetek bérleti szerződés - és szerintem nem - a nővéreddel, akkor semmit.


Így jártál.


Ezt szívtad....

2023. jún. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!