Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sima utcai verekedés/balhé...

Sima utcai verekedés/balhé miatt kirúghatnak az egyetemről? Ha igen, mire fel?

Figyelt kérdés

Múltkor majdnem lett egy utcai konfliktus, aztán itthoniak mondták, hogy ha komolyabb baj (verekedés) történik, akkor az egyetemről kirúghatnak.

Én furcsállom, azért kérdezem, hogy tényleg így van? Ha igen, mennyiben tartozik ez az egyetemre?

Tényleg kirúghatnak egy verekedés miatt az egyetemről, vagy ehhez "semmi közük"?



2023. jún. 10. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem.
2023. jún. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván nem mindegy, hogy kezdeményezőként keveredtél bele, vagy beléd kötöttek. A kirúgáshoz súlyos bűncselekmény kell.
2023. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Egyáltalán honnan tudná az egyetem, hogy te kukutyinban összebalhéztál valakivel?
2023. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen egyetem, és mi a tényállás egyáltalán?

Rendvédelmi, honvédelmi iskolából, szervezettől a legapróbb dologért is repülhetsz, de nem hiszem, hogy egy képzőművészetiből kirúgnának egy kis részeg pofozkodás miatt.

Egyébként, ha ilyenért kirúgnak valakit, akkor általában valami olyan lesz az indok, hogy "érdemtelenné válás", vagy "az iskola/hivatás szellemiségének nem megfelelő magatartás", vagy valami ilyesmi.

Mondjuk orvosira járót nem szívesen látnak szervkereskedőként. Rendőrt, katonát kukaborogató tüntetőként, részegen verekedőként. Gyógyszerész hallgatót drogtanyán. Érted...

Ha teológiára jársz, szinte biztos, hogy kirúgnak XD

2023. jún. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!