Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a futár jön az eladott...

Ha a futár jön az eladott termékért akkor garantált a kifizetés?

Figyelt kérdés
El akarok adni egy drága fényképezőgépet és a futár jönne érte, és azt mondta a vevő hogy az ő számlájáról átmegy az enyémre a pénz, megkapom 100% a pénzt?

2023. jún. 24. 14:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Foxpost
2023. jún. 24. 14:28
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha azelőtt átutalja a pénzt

hogy jön érte a futár, akkor okés, máshogy nincs garancia, hogy kifizeti. Én azt javaslom, hogy ragaszkodj az előre utaláshoz vagy személyes átvételnél készpénzes fizetéshez. Ezt a futàros szituációt nem értem, szerintem a futár nem fizeti ki neked, anélkül meg ne add oda.

2023. jún. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen furcsa szöveggel ajánlották fel neked, hogy ők küldik a futárt, akkor azt k_rva gyorsan tiltsd le, mert csalás. Most ez a foxpostos csalás nagyon pörög. Semmilyen adatot ne adj meg nekik, ha bármit kapsz emailben, valami linket, ne nyisd meg, azonnal töröld.

Ha el akarsz adni valamit, pláne drága dolgot, akkor vagy személyes átvétel, vagy mindig úgy kérd, hogy utalják el előre a pénzt és utána te intézed a feladást. Olyan nincs, hogy valaki más küldi a futárt és majd valamikor fizetnek. Sajnos rengeteg a csaló, vigyázni kell.

2023. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy először megjön a pénz és utána jön érte a futár.
2023. jún. 24. 22:22
 5/8 A kérdező kommentje:
Ilyenről nem is hallottam sose. Erről a módszerről. Meg írta hogy jönni fog egy e-mail amiben megvan erősítve a fizetés.
2023. jún. 24. 22:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne menj bele ilyesmibe, biztos átverés
2023. jún. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez pontosan az az átverés. Ha megadtad az emailcímed küldeni fognak egy linket, de nehogy megnyisd. Nagyon sok károsultjuk van már sajnos. Külföldről csinálják, szóval a rendőrség nem is nagyon tud velük mit csinálni.
2023. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jah és hogy értsd ők nem a fényképezőt akarják ingyen megszerezni, hanem ellopják az adataidat és leszívják a számládról a pénzt.
2023. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!