Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyen történt könnyű...

Munkahelyen történt könnyű testisértéskor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Munkahelyemen 1 hete rám támadtak a kamerázott irodámban. Sajnos akkor nem voltam rendőrségen, de a rám támadást, könnyű testisértést jeleztem azonnal a főnökségnek, viszont nem történt semmi (mert ismerőse a felettesnek), még csak a kamerákat se néztük vissza se jegyzőkönyv semmi. A keletkezett kárt velem akárják ráadásul kifizettetni...mit tudok ilyenkor tenni?

2023. jún. 29. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Ezentúl próbálj meg viselkedni, mert legközelebb súlyos testisértés lehet belőle.
2023. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

feljelentés megtételére (magánindítványra) 30 napod van, attól a naptól számítva, hogy az elkövető kilétéről tudomást szereztél.


Bíróságon kell ugyan megtenni a feljelentést, de ha a rendőrségen, ügyészségen teszed, az sem gond. Továbbítani fogják a bíróságra...


Ez egy jogvesztő határidő. Ha elmulasztod, nincs helye igazolási kérelemnek.

2023. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Bizto nem véletlenül rángattak meg pont téged. Valami oka csak volt.
2023. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 nem tudtam hogy itt részletesen be kell vezetni minden jelentéktelen részletbe, de szeretett volna valamit az irodából gyorsan megkapni, de gyorsabban nem lehetett, így kiélte dühét. Tessék ez az ok?!? Mert akkor azonnal megyek én is rátámadni a boltosra a kasszánál amiért sorba kell állni :)
2023. jún. 29. 14:24
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

"Valami oka csak volt"

Ez a kérdés szempontjából lényegtelen, hiszen a testi sértés így is, úgy is bűncselekmény és több éves börtönnel büntethető. Maximum annyiból számíthat, hogy ha előre megfontoltan, bosszúból, eltervezetten történt, az súlyosbító körülmény.

2023. jún. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 köszönöm! Vannak még értelmes emberek! :)
2023. jún. 29. 14:47
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

"Dehogy lényegtelen. Egy bunkó irodista, aki azért lett irodán, mert ismer valakit, az megérdemel pár fülest, és a rendőrök is csak körberöhögik."


De. A testi sértés megvalósulása szempontjából lényegtelen.

2023. jún. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 most komolyan a saját sikertelenséged, volt tapasztalatod próbálod ráhúzni az én sztorimra? Ez nagyon ciki, légyszives fejezd be, mert én érzem magam kellemetlenül. Ráadásul még csak nem is irodista vagyok, az hogy iroda, recepció, bármi..., teljesen mindegy. Mondhattam volna azt is hogy benzinkút, akkor mi a válaszod? Hogy bunkó benzinkutas bekerült valaki által? Ott is sorba kell állni, és nem neki támadni az embernek mert nem kerülsz sorra egyből...bármire rá lehet húzni a sztorit, a lényegen nem változtat, nem támadunk csak úgy meg embereket. #8 respect! De hagyd inkább rá, az IQ-ja kevés ehhez. :)
2023. jún. 29. 15:30
 9/10 Hintalow ***** válasza:
96%
Öhm ilyen esetben keresni kell egy normális munkahelyet, ahol nem fogatlan cigányokkal dolgozik az emberfia 😀
2023. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy cigányok voltak. Viszont az igaz, hogy olyan helyen, ahol sok a bunkó, nagyobb az esély az ilyesmire.

Egy biztos: testi erőszak egy munkahelyen megengedhetetlen a konfliktusok elrendezésére. A főnökség se hibáztathatja a megvert kollégát. A kárt meg az fizesse ki, aki okozta. Ha pl. valakit megvernek, elesik és emiatt összetörik valami, akkor nem a megvert ember a felelős a kárért, hanem a verés elkövetője.

2023. júl. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!