Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bíróságon ha valamit tudok...

Bíróságon ha valamit tudok bizonyítani fotókkal, videókkal, de számlákkal nem mindet, az elfogadható ?

Figyelt kérdés

Elég régóta húzódik az ügy, nincs mindenről számlám, de fotók, videók bőven vannak (földmunka, szemét elszállítás, feltárás). A videókon a munkát végző cég logója, munkagépei is rajta vannak.


Van amiről már nincs meg a számlám / eredetileg sem volt róla..


2023. júl. 10. 09:46
1 2
 1/11 szántóvető ***** válasza:
100%
igen.
2023. júl. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, akkor nem töröm magam utólag hogy adjanak számlát mindneről. Nagyon jól dokumentáltam az esetet, elejétől a végéig.
2023. júl. 10. 10:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél bizonyítani?


Hogy a vállalkozó elvégezte a munkát vagy nem végezte el a munkát?

Vagy esetleg rosszul végezte el a munkát?


Fényképet (videot) bárhogy meg lehet magyarázni....


A számla ehhez képest egyértelműbb, de kérdés, hogy mit szeretnél bizonyítani?

2023. júl. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ez egy rejtett hibás per, tetemes mennyiségű veszélyes hulladék került ki a föld alól ingatlanvásárlás után. Az előző tulajdonos ellen indítom a pert, mivel tudott az elásott hulladékról, és ezt "elfelejtette" közölni.


Így a bíróságnak becsatolom a videókat, fotókat a feltárásról, elszállításról, több órás anyagom van arról hogy a munkagép hordja konténerekbe a ragasztós gumis vackot a föld alól, de a számla nincs mindenről meg.

2023. júl. 10. 14:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja, most már értem.


Honnan tudod, hogy ami kikerült az valóban veszélyes hulladék ?


A fényképek csak arra jók, hogy valóban lehettek veszélyes hulladékok az adott területen, már ha ez a képekről (videóról) felismerhető.


Honnan tudod, hogy az előző tulaj tudott róla?

Erre nem jók a fényképek.....

2023. júl. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mivel ragasztós gumi granulátum volt, ezért veszélyes hulladék, alig találtam hulladékkezelőt aki hajlandó volt hozzányúlni.


Onnan tudom hogy tudott róla, hogy az önkormányzat már 10 éve felszólította hogy vigye innen (kaptam másolatot a levélről...)


+Tanúk.


Nem az egész pert akartam ezzel bizonyítani, de mindegy, kértem még számlát.

2023. júl. 10. 15:47
 7/11 A kérdező kommentje:
Magyarul csak az elszállítás összegét akartam számlák helyett némi képi anyaggal alátámasztani, de mindegy, megoldódott.
2023. júl. 10. 15:48
 8/11 anonim ***** válasza:

"Onnan tudom hogy tudott róla, hogy az önkormányzat már 10 éve felszólította hogy vigye innen (kaptam másolatot a levélről...)"


Ez most komoly?

Erre alapozod az egészet? Egy önkormányzati felszólításra?


Simán mondhatja, hogy nem tudott róla, nem Ő vitte oda a hulladékot, hanem más, a tudtán kívül...

Attól, hogy övé volt a telek, még nem feltétlenül kellett róla tudnia.


"+Tanúk."


Milyen tanúk?


Arra is számíts, hogy lehetséges, hogy elrendelik a kitermelt hulladék szakértői vizsgálatát, hogy valóban veszélyes hulladék - e.

Ha te hivatkozol erre egyedül, akkor ezt neked is kell alátámasztani.. ....ha a bíróság erre (szakértői) bizonyítást rendel el, ennek a költsége téged terhel.

2023. júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nem azt kértem, hogy játszd el a bíró szerepét, abszolút semmi időm most ide kiterjeszteni neked a 15 oldalas keresetlevelet..

Köszi!

2023. júl. 10. 16:06
 10/11 A kérdező kommentje:
De csak hogy megnyugodj: van több levelezésünk is erről, amikor belátta hogy ez őt terheli, elnézést kért hogy nem mondta, és megígérte, hogy gondoskodik az elszállításról. Aztán eltűnt, mint szürke szamár a ködben. Szóval kérlek, ne kérj arra, hogy írjak le mindent. Nem mennék perre, ha gyenge lábakon állna. Miért kötekszel? Elég tragikus ez az egész önmagában, hidd el.
2023. júl. 10. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!