Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor kell börtönbe mennem?

Mikor kell börtönbe mennem?

Figyelt kérdés
Első bűncselekményes bűnelkövető vagyok, nem voltam még büntetve, mégis letöltenő szabadságvesztést kaptam börtön fokozatban. Az a baj, a bűncselekmény amit elkövettem olyan, hogy büntetlen előélettel is gyakran börtönt szabnak ki. 1 év 3 hónapot kaptam 2/3 kedvezménnyel. 2 év közügyektől eltiltást. Valójában tavaly októberben ítélt el a bíróság, csak fellebbeztem enyhítés miatt, és most a másodfokú bíróság , (törvényszék), helybenhagyta, nem enyhített. Papír szerint letölendőre vagyok ítélve. Gyakorlatilag nem tudom, hogy mikor kell letölteni. Két hete július 5-én volt a jogerős tárgyalás, akkor emelkedett jogerőre, de semmi konkrétumot nem mondtak, hogy hogy mint kell letölteni. Hogy fog ezután történni? Nyilatkozni kell, mikor akarom letölteni, vagy egy napon a rendőrök jönnek és ők visznek be, vagy a bíróság levélben értesít, hogy önként menjek be? Mi ennek a menete?

2023. júl. 21. 18:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha bent tudnak foglalkoztatni arra azonnal mondj igent. Egyrészt gyorsabban megy az idő bármilyen szar is a munka. Másrészt olyan körleten leszel ahol a dolgozók vannak és nem a legbutább bauxit szinű emberek.
2023. júl. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kapsz értesítést a BvOP-től, hogy hol, mikor kell bevonulnod, és jó ha önként mész, mert ha elő kell vezetni, akkor törvényileg ki vagy zárva a feltételes szabadlábra bocsátásból.


Amúgy nincs ügyvéded?


Egy ügyvéd

2023. júl. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
12. Nézd. Volt kirendelt védő, de az semmit sem tett szinte, alig beszélt, egy életunt valaki volt. A közel 400 ezer forintos bűnügyi költségben benne van az ő díja is, az állam megelőlegezte, és én fizetem. Én jogerős ítélet után pár nappal felhívtam és azt mondta, hogy ő csak a büntetőeljárás befejeztéig volt kirendelt védőm, már részéről be van fejezve az ügy, ő már nem ügyvédem. Így nincs ügyvédem.
2023. júl. 26. 15:55
 14/19 DK-s ***** válasza:
53%

#12-nek:


Megkérnélek hogy idézd nekem légyszíves a joghelyet, ami szerint akit úgy kell elkapni, az ki van zárva a feltételesből.


Tudomásom szerint nincs ilyen!

2023. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

14

Bvt. 87§ (1): "ki kell zárni a feltételes szabadságra bocsátásból,aki büntetését önhibájából nem kezdi meg."


Egy ügyvéd

2023. júl. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 DK-s ***** válasza:
100%

#15-nek:


Ez nekem új.


Ráadásul teljesen jogellenes, mert a feltételes szabadlábra bocsájtás lehetőségét az elítélt, fogva tartása alatt tanúsított magatartása alapján kellene eldönteni, tehát ez jogfosztás.


És amúgy nem mellékesen mi a helyzet az alaptörvény, (továbbiakban:alapxar) IV. cikk (1) bekezdéssel?


(1) Mindenkinek joga van a szabadsághoz és a személyi biztonsághoz.


Ha pedig a hatóság el akarja fogni, akkor JOGA van azt elkerülni, amíg tudja. A személyi szabadságának védelméért SEMMILYEN esetben nem érhetné semmiféle retorzió, amíg ahhoz nem társul bűncselekmény.


Bár nálunk, illiberális Orbániában még az alapxar is ignorálható.

2023. júl. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 DK-s ***** válasza:
53%

Ismét #15-nek:


Hozzá teszem még hogy ez amit idéztél, már nem igazságszolgáltatás hanem bosszú, megtorlás.


És igen veszélyes amikor azok a törvénykezés részévé válnak!

2023. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mennyit kaptál? Egy jó ügyvéd simán elintézte volna,hogy ne kapj letöltendőt. Azóta mi újság?
márc. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A BVOP hív fel a letőltésre.


Egy ügyvéd

márc. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!