Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A napló esik valamilyen jogi...

A napló esik valamilyen jogi védelem alá, mint pl. a levéltitok?

Figyelt kérdés

A párommal közös albiban élünk, Ő naplót vezet, amit én a 7 éves párkapcsolatunk alatt sosem olvastam el.

Viszont néhány hónapja nagyon megváltozott a viselkedése irányomba és nem mond el dolgokat, sokat kimarad esténként.

Szóval arra gondoltam beleolvasnék a Naplójába hátha abból kiderül, mi áll a hátterben. Tudom ez nem túl erkölcsös, de a napló vagy egy vitás kérdésben a naplóra való hivatkozás esik-e valamilyen jogi védelem alá?



2023. júl. 24. 10:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a polgári jogban a magántitokhoz való jogot sérti (már a magántitokhoz való puszta hozzájutás is). Ennek ellenére nem ritkaság a polgári perekben (főleg válóperekben) bizonyítékként történő felhasználása, de simán lehet belőle hosszúra nyúló jogi huzavona.
2023. júl. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Europai jogi forumokon írtak olyat, hogy ha egy háztartásban élünk (errol van papir is), akkor él a "healthy curiosity" párkapcsolatok és szülő-gyerek viszony eseten.

De ha a hazai jogban ez mashogy van, akkor azt tudomásul véve betartom.

2023. júl. 24. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!