Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akkor is megbüntethetnek ha...

Akkor is megbüntethetnek ha az ingatlanomban/-on a tolvajnak, betörőnek okozott halálos sérülést nem én, hanem csapda okozza?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Szia Szerintem tegyél ki táblákat ,hogy vigyázz belépés csak saját felelősségre. Medvecsapdákkal védett terület.

Csak akkor nem büntetnek meg ,ha mondjuk úgy okoztál halálos sérülést ,hogy véletlen.Pl felkaptad ijedtedben az első bozótvágókést amit találtál és a sötétben ahogy közeledett valaki pont belesétált a pengébe.Sajnálatos dolog ,hogy a saját dolgainkat így kell megvédeni:"(

Valóbban jobb lenne ,ha lelőhetnéd azt aki beteszi a lábát hívatlanul.Minimum szöges drótot tegyél a kerítés alá. én ilyet tervezek beszerezni meg pár medvecsapdát: [link]

2011. júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
sajnos igen. itt is a bünözöket védi a törvény. de miért nem próbálsz olyat kitalálni, ami nem okoz olyan súlyos sérülést?
2011. júl. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon jó lenne ha megvédhetnénk a saját tulajdonunkat drasztikusabb módon is, de ezt nem teszi egyenlőre lehetővé a jogrendszer. Mégpedig a lehetséges visszaélések végett. Az a gond ezzel, hogy önvédelemre hivatkozva lennének akik megölnének olyanokat akikre pusztán csak haragszanak valamiért. Sajnos egy ilyen törvényből visszaélések sorozata alakulna ki. Nem tudom mennyire van valóság alapja annak a jó tíz éves történetnek, amikor Amerikában valaki elhívta a házába az egyik régi haragosát békítő szándékkal. Ahogy az udvarba belépett végzett vele egy csapda. Mivel náluk szent a magán tulajdon védelme, természetesen nem ítélték el a kedves vendéglátót, hiszen egy betörő volt az áldozat elmondása szerint, akivel ugye évek óta haragban is volt. Én ugyanettől tartanék magyar vonatkozásban is. Nálam ez úgy van megoldva, hogy amikor nem vagyunk otthon, két biztonsági ember van megbízva a ház felügyelésével. Ők meg a riasztó eddig még hatásos módszernek bizonyultak.
2011. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos igen, - Magyarországon a zsiványok, szélhámosok élhetik, élik világukat időtlen-idők óta, mert a törvények, rendeletek az ő védelmükre készülnek, nem a normális többség védelmére.


Ha védeni próbálod a sajátodat, akkor mindent "fel kell tüntetni".

A riasztó frekvenciáját, modulációját, impulzushosszát,...

Hová fut be a riasztás,...

Mennyi idő alatt - és kik, hogyan - fognak reagálni, ill. milyen létszámmal, fegyverzettel,...

A biztonsági őröket be kell számozni, - és jól olvashatóan fel kell tüntetni a számukat - elöl a homlokukon, hátul a rendszeresített ruha hátán,...

A kutyákkal dettó ugyanez...

Menőbb helyeken azt is, hogy hol, miből, mennyit érdemes keresni a teljes siker érdekében...


Itt élünk.

2011. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos, valahogy úgy van kis hazánkban, hogy ha éjjel találkozol egy idegennel a saját lakásodban, elő kell kapnod egy kérdőívet, és kitöltetned, aláíratnod az idegennel. Minimum annyi legyen benne: kérem, karikázza be: rablás lesz, erőszak, vagy gyilkolni is akar? Mert Magyarországon az önvédelem csak a támadással arányos lehet. Ez sajnos nem vicc.
2011. júl. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Megvédheted a saját tulajdonod, de annak az a feltétele, hogy figyelmeztetés legyen, csak és kizárólag a jogtalan támadóval szemben lépjen életbe, és ne legyen alkalmas az élet kioltására. Szóval, ha kiraksz egy táblát, és mondjuk a csapda csak a 'betörő' lábát töri, akkor nem vagy felelős.
2011. júl. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kis kreativitásal ki lehet magyarázni pl:emésztő gődrőt ástam abba eset bele vagy uj tesla tipusu szerkezetet épitetél és te se tudtat hogy ez 12000 voltot produkál én ilyesmit tennék
2012. jan. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!