Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbűntethetnek az effajta...

Megbűntethetnek az effajta pótkereset szerzésért? (kertgondozás)

Figyelt kérdés

Nincs munkám, majd megöl az unalom, ismerkednék is lefoglalnám magam, de nincs mivel és pénzem sincsen.

Arra gondoltam, hogy hírdetném magam, hogy kertekben apróbb munkákat elvállalok. Pár hét múlva szüret, meg érnek a gyümölcsök stb. Kisközségen belül segítenék, biztos van ahova kell egy pár szorgalmas kéz.

Nekünk is van kertünk, füvet tudok vágni, kapálni, gazolni, ültetni ezt-azt.

Mit gondoltok? Hülye ötlet? Megbűntethet az APEH és társai?

22/N


2011. júl. 20. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha fizetnek érte, az jövedelem. Ha nem fizeted be a jövedelemadót, akkor a hatóság büntet, amennyiben rájönnek. Téged adócsalásért, akinek dolgozol azt pedig feketén foglalkoztatásért.

Nem elhanyagolandó szempont: Magyarországon régi hagyománya van a feljelentgetésnek.

2011. júl. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom ez az ország, miért sajnálja tőlem a heti egy két ezrest... Honnan szedjek pénzt, ha nincs hova menni melózni? Haljak éhen nyugodtan, ha arról van szó? Nagyon kész vagyok már!

22/N

2011. júl. 20. 11:31
 3/7 anonim ***** válasza:

"ez az ország, miért sajnálja tőlem a heti egy két ezrest"


Hogyhogy sajnálja?

Csak arról van szó, hogy mindenki egyenlő, így mindenkinek adózni kell. Iskola, tűzoltó, mentő közös pénzből van, ahhoz mindenki járuljon hozzá, nem csak akinek kedve van!

2011. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs ilyen szakmám, kertgondozásból így nem lehet rá alapozni ilyesmit. De most akkor jobb lenne, ha lopnék meg fosztogatnék? Mit csináljon az ember, mert ebből a semmiből nem lehet megélni... Így is olyan hülyén jött ki amikor elvesztettem a munkám, hogy 25 nap elveszett, azt arra semmit se kapok. Én nemtom mit csináljak akkor. Amikor nagyon mérges vagyok olyanokat gondolok, hogy jobb lenne a börtön is, lehet tanulni, dolgozni! Áhh, de a szabadság többet ér ám, aztán lebeszélem magam. Lehet, hogy meg fogok bunnyanni...
2011. júl. 20. 12:42
 5/7 anonim ***** válasza:

"jobb lenne, ha lopnék"


Az adócsalás a közösség meglopása!

2011. júl. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké keljen adózni 5 ft után is nem bánom, de ha ilyen, hogy egy héten csak 5ezer ft jönnne össze akkor ne keljen felét leadózni...
2011. júl. 22. 18:41
 7/7 ekeke ***** válasza:
Van újabb törvény az egyéb nem nevesíthető ház körüli-családoknál végzett munkákra. Ha jók az emlékeim, a munkaadó valami havi minimális pénzt befizet, ezzel letudtátok a "bejelentést". TB-re nem jogosít, sztem utána rendesen be kel vallani a jövedelmet év végén, de ez nem valami tömeggyilkos adó. Nézz utána.
2011. aug. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!