Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyiségi jog megsértése?

Személyiségi jog megsértése?

Figyelt kérdés

Hogyha publikusan vagyok valahol, köztéren (mondjuk koncerten, -vagy a tegnapi példát nézve- a tüzijátékon) lefotózhatnak/videózhatnak? Ez nem számít a személyiségi jogaim megsértésének? Nem adtam engedélyt hogy rólam bármiféle felvételt publikáljanak rólam.

Erre bárhol kitérnek?



2023. aug. 21. 00:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem számít jogsértésnek , rajta szokott lenni a jegyen / weboldalon stb hogy felvételek készülhetnek a koncertről.
2023. aug. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

1

A tüzijátékon milyen jegy van?

2023. aug. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1, a jegy nélküli programokról beszélek


Tegyük fel akkor inkább:

A-ból B-be megyek és az utcán valaki videózik, mert nézi a várost, ezért készül rólam felvétel. Ilyen esetről beszélek, vagy nyilvános, ingyenes koncertről, egyéb programról, helyszínről.

2023. aug. 21. 03:43
 4/11 Justinianus ***** válasza:
94%

1. Lefotózásodhoz az engedélyed szükséges.

2. Kivétel: tömegfelvétel

2023. aug. 21. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

#3

Akkor nem rólad készül a felvétel, simán csak te is rajta vagy. Ez így nem sért személyiségi jogokat.

2023. aug. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

A tömegfelvétel (csak) az, amin a bíróság látja a szándékot, hogy nem a kérdező morcos 'nem értek semmit, de megütlek' feje volt a felvételezés célja.

De egyébként ha egy székesegyház fényképezése a cél, akkor bármely méretű bolygólakó felismerhetősége úgyis kérdéses. Ha meg csak az arca van a képen, akkor meg egyértelmű, hogy mit fényképezett a fotós.

Mint írják, rendezvényen elő tud fordulni, hogy résztvevőket fotóznak, azt nem nagyon lehet kifogásolni. Ha hamburgert fröcskölő szájjal ordítottad, hogy tapossátok ki a belét, hát, legközelebb majd civilizáltan viselkedsz. :D

2023. aug. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem arról van szó, hogy valaki célirányosan telibe fotózott, akkor ez nem számít jogsértésnek. Rendezvény, utca, simán rákerülhetünk 1-1 képre, mint háttérszereplő, vagy mint a tömeg egy része. Amit pedig nem tilt a törvény.
2023. aug. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2023. aug. 21. 11:09
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

#9

Koppantál kérdező

2023. aug. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9:

Miért koppantam?

Egyszerűen érdeklődésből tettem fel a kérdést. A baráti körömben felmerült a kérdés, nem találtam választ de kíváncsi voltam.

Nem értem mire jó ez a káröröm, ráadásul mégcsak magadban sem tartod... Legyél kussban egy f*sz legközelebb, köszi:)

2023. aug. 25. 03:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!