Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Határozott szerződésnél...

Határozott szerződésnél munkavállalói felmondás oka?

Figyelt kérdés

Nézegettem több oldalon, de attól tovább nem jutok, hogy meg kell indokolni a felmondást. Ez tiszta sor. De nem lehet például az indok, hogy találtam jobbat. Akkor mégis mi lehet az indok?

Kereskedelem, mérgező munkahely, soha nem jó semmi. Ha jó, azt sosem mondják, az alap, az jár.

A 20+ éve ott lévő kollégák persze okoskodnak, ha nem 90°-ban áll a termék a polcon, csak 86.5°. Agyrém komolyan. 10 munkakör egy embernek. Nemcsak eladsz, hanem takarítasz egész nap polcokat, biztonsági őr vagy, de elvárják azt is, hogy az óriási forgalmú üzletben rohanj egyből a vevő elé és noteszszintű tudás legyen. 15 oldalas akciós újságot kívülről fújni. Tényleg kivitelezhető még azt is figyelni háttal állva, könyékig a polcban, hogy ki jön be.

Szóval, a mentális egészségem már le van esve, de határozott a szerződésem, amiben erről nincs semmi. A MTK-ban se sokat írnak erről, vagy bambáskodtam. Ott is annyi van, hogy mi nem lehet ok. És akkor mi lehet?



2023. szept. 19. 10:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10. Mi a baj? Rosszul érzed magad?
2023. szept. 19. 17:08
 12/15 anonim ***** válasza:
25%

"Szerintem a mentális állapot sérülése éppenséggel lehetetlenné teszi a munkaviszony fenntartását"


Hát nem. A munkaviszony fenntartását olyasmi teszi lehetetlenné, ha 100 kilométerre költözöl és onnan kéne bejárnod, vagy ha a főnök naponta megaláz, vagy ordítozik veled, vagy rácsapja rendszeresen a kezedre a bolt ajtaját. Kisarkított példákat hoztam fel, de ilyesmire kell gondolnod.

Az egészségi állapotodról az üzemorvos dönthet, nem te. Mármint arról, hogy alkalmas vagy a munkaköri feladatok ellátására vagy sem.

2023. szept. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem.

Szerencsére magam felett még mindig én döntök. Meg is tettem.

2023. szept. 22. 05:48
 14/15 anonim ***** válasza:
Sajnos a kereskedelem erről szól…KERESKEDÉSről….az esztétika pedig benne van…az hogy a munkatársaid milyenek az egy dolog, de szerintem te sem vagy teljesen képben azzal hogy mit jelent a munkaköröd. Ugyanolyan savanyú vagy mint ők.
2023. szept. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
49%

"Szerencsére magam felett még mindig én döntök. "


Nem te döntesz. A munkaköri alkalmasságról mindig az üzemorvos dönt, nem pedig te! Ha megfelel a válaszom, ha nem.

2023. szept. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!