Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmondási idő alatt munkaváll...

Felmondási idő alatt munkavállalás?

Figyelt kérdés
Ha a szerződésben szereplő felmondási idő alatt munkát szeretnék vállalni az lehetséges? Vagy egyáltalán nem? Milyen jogszabályok vonatkoznak ehhez?

2021. szept. 28. 15:47
 1/8 Molyember ***** válasza:
37%
Kellenek a papírjaid az előző helyről, amit nyilván nem adnak oda, amíg rendesen ki nem lépsz. A felmondási idő alatt még állományban vagy.
2021. szept. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És másodállásként? Vagy az én beleegyezésemmel/kérésemmel nem lehet lecsökkenteni a felmondási időt?
2021. szept. 28. 18:33
 3/8 Molyember ***** válasza:
52%
Akkor azt kérdezd. Természetesen akárhány munkahelyed lehet, ha meg tudsz felelni a követelményeiknek. A felmondási időt el is lehet engedni, de hogy ezt sikerül-e elérned, azt nem tudom. Rendszerint nem szokták megengedni, de előfordulhat.
2021. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik olyan jogilag, hogy másodállás. Annyi munkahelyed lehet, amennyit akarsz, semmi akadálya nincs annak, hogy felmondási idő alatt másik munkát vállalj, ha az időben belefér neked. A kilèpő papírjaid meg leadod, amikor megkapod.
2021. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 A papírokat már megkaptam, de azok szerint még bőven van idő a felmondási idő végéig.
2021. szept. 28. 22:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Annál jobb… ezek szerint felmentettek a munkavégzés alól, nyugodtan vállalj munkát
2021. szept. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 Annyit mondtak hogy állományban maradok, a bért és juttatásokat kapom, bérpapírt oda adták előre, TB-t és többit fizetik utánam amíg le nem jár. Akkor így vállalhatok?
2021. szept. 28. 23:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mint mondtam egyszerre bármennyi állásod lehet
2021. szept. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!