Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nemi erőszakot hogy bizonyít...

A nemi erőszakot hogy bizonyítják évekkel később, főleg ha a vádlott tagad és nem rögtön történt a feljelentés? Többi részlet lent

Figyelt kérdés

Tudom, nincsenek itt szakértők, de aki valamennyire ért hozzá kiváncsi lennék

Van egy ügy ami már 2 éve foglalkoztat

Egy távoli országban nagyon híres férfit tavaly nagyon sok évre elítéltek többszörös nemi erőszak miatt.

2022-ben ítélték el azért amit 2020-ban tett(elvileg)

Gondolom ez egy nagyon nehéz ügy és sokáig nyomoznak de, kiváncsi lennék hogy ha valaki jártasabb ebben hogy hogy lehet 2 évvel később ilyet bizonyítani.

Főleg ha a vadlott közleményt adott ki és mindent tagadott.


Ha 10+ évre elítélnek valakit akkor biztos hogy elkövette a bűnt vagy tévedhet ilyenkor a bíróság?

Főleg így hogy a feljelentés csak több mint fél évvel később történt meg.


Igazából nagyon sokkoló ügy számomra és nehéz elhinnem hogy ilyen van, ezért kérdezem.


2023. szept. 22. 12:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Egy no csoda ha életben marad, ne csodálkozz ha nem megy a rendőrségre

Sokan fel sem tudjak fogni hogy mi történt


De pont ezért kérdeztem mert itt egy példa amikor 2 évvel később született ítélet, 13 év…

2023. szept. 22. 17:41
 12/18 anonim ***** válasza:
17%

Igen, mert akkorra lett bizonyítható.

Egyébként, meg ha félholtra vernek az utcán akkor is csoda, hogy túléled, de nem teszel feljelentést, hanem csak évekkel később amikor már jobb esetben teljesen felépültél, akkor nem lesz büntetés. Tehát az, ha nem lép egyből az áldozat az csak is az ő hibája, senki másé. És miért nem lépnek? Azért mert várnak valamit cserébe, amit akkor többen alá tudnának támasztani. Akit ténylegesen megerőszakol egy idegen azok 100%ban feljelentést tesznek és börtön lesz a vége.

2023. szept. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon sok tényező van, beleértve a helyi igazságügyi rendszert is, hiszen Amerikában pl. esküdtszék van, nálunk meg nincs.


Én most ugyanilyen kérdés miatt kicsit utánaolvastam a Danny Masterson-ügynek, ott három feljelentésből kettőt bizonyítottnak találtak, pl. mert az egyik nő azonnal feljelentést tett, de akkor nem foglalkoztak vele.


Ha nincs tárgyi bizonyíték, akkor a vallomásokat ütköztetik, pszichológiai szakvéleményt kérnek, vizsgálják az áldozatok életét, hogy az áldozat észrevehető trauma jeleit mutatta-e az eset után (pl. iskolai/munkahelyi teljesítmény hirtelen, "indokolatlan" romlása)... stb.

2023. szept. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Akit ténylegesen megerőszakol egy idegen azok 100%ban feljelentést tesznek és börtön lesz a vége.


Ne haragudj de rengetegen nem tesznek feljelentést.

Férfi létedre ne tudd hogy milyen ez.

2023. szept. 23. 00:25
 15/18 A kérdező kommentje:

13 igen én itt a gyakorlati részére voltam kiváncsi

Az ország egyébként Kína

Igazából az derült ki hogy volt egy séma amit követett a vádlott

Az első lány feljelentése úgy hangzott hogy leitatták majd a vádlott àgyában ébredt fel és látta magán a jeleket


Nyilván itt hazudhat is a nő a vádlott meg mondhatja az ellenkezőjét, meg tagadhat is ahogy tette

Aztán őrizetbe vettek, a tárgyalások fél éven keresztül zajlottak

A vége 13 év börtön lett


Arra voltam kiváncsi hogy mennyi eselye lehet hogy ártatlanul ül, mert engem annyira sokkolt ez az ügy hogy nem voltak racionális gondolataim

2023. szept. 23. 00:31
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

Első körben nem kellene keverni a polgári pereket a büntetőkkel, riportokkal meg semmiképpen.

Ill. nem szabad megfeledkezni arról se, hogy a nyomozati és a peres szakasz is időbe telik, így az ítéletek évekkel később lesznek, mint maga a bűncselekmény.

Bizonyíték sok minden lehet, orvosi (magáról az erőszakról, a kábítószerekről stb.); videófelvétel, amin az áldozatot a szobába vagy kocsiba rángatják, fenyegetik; DNS nyomoz, amik megdöntik, a nem is járt ott állításokat; tanúk, feljegyzések, amik igazolják, hogy ott járt, meg az áldozat állapotáról, hogy miket mondott megtaláláskor; a kihallgatások, a beismerések és ellentmondások stb.

2023. szept. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Videofelvétel biztos nem volt mert ez a vádlott lakásán történt

Igazából nagy botrány volt belőle hogy eveken keresztül ragadozó magatartást folytatott miután híres lett, és csak tinilányokra vadászott

Felhívták őket hotelekbe, lakásba hogy ott lesz party meg meghallgatás, aztán leitattak őket esetleg bedrogozták és ezután történt az erőszak

Előkerült sok üzenet, hallgatási pénz, sok lány vallomása


Csak arra lettem volna kiváncsi hogy ha ilyen ítélet születik akkor biztosan bűnös e az illető, persze egy egész kínai bíróság nyilván sokkal jobban tudja nálunk, de mai napig nehéz elhinnem ezt a sztorit.

Meg a gyakorlati része tényleg homályos számomra hogy hogy bizonyítják ha nem rögtön van feljelentés

Bár ha rögtön is lett volna, akkor is kétséges nekem hogy hogy van bizonyítva, a lány azt mondja hogy nem volt magánál, a vádlott meg azt hogy igen, vagy azt hogy ő sem emlékszik és csak részeg szex volt…


De ezek szerint valóban bűnös lehet.

Plusz még orgia szervezése miatt is kapott éveket, ami máshol nem de ezek szerint Kínában büntetendő

2023. szept. 23. 14:46
 18/18 anonim ***** válasza:
82%
A folyosókon, bejáratnál, utcán is lehet kamera, ezekkel bizonyítható, hogy ott járt, mennyi ideig volt ott, milyen állapotban távozott. Meg ott vannak a telefonok adatai, az elkövetők üzenetei stb. Kína nem ad sokat az állampolgárok privát szférájára.
2023. szept. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!