Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben gyermektartásdíj...

Amennyiben gyermektartásdíj emelése iránti perben a bíróság kéri a jövedelem igazolását azt az alperes is megkapja majd?

Figyelt kérdés
2023. szept. 25. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
A jövedelemigazolást a bíróságnak kell benyújtani, nem a másik félnek.
2023. szept. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De a másik fél is belenézhet az iratokba, 1-es.
2023. szept. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Itt kimondottan arra gondolok,hogy ugye a számlákat blokkokat amikkel a gyermekek kiadásait igazolom fénymásolva beküldtem a bíróságra bizinyítás képpen.Ezt elméletileg ő fénymásolva megkapja.Küldtem a fizetési tranzakciómról is,de az ügyvédje kukacoskodik és kéri az éves jövedelem igazolásomat.Akkir vajon ezt is megkapja majd?Én vagyok a felperes,én nevelem a gyermekeket.Nekem sajnos ügyvédem nincs!
2023. szept. 27. 08:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Elöször is keress ügyvédet.

Másodszor mennyi gyerektartást kapsz? Ugyanis neked nem kell jövedelemigazoláz leadni - a te jövedelmed teljesen lényegtelen -, illetve a gyerek kiadásairól is csak akkor kell elszámolnod, ha extrém magas a gyeretartás összege.

Szóval keress egy ügyvédet és ne hagy magad átverni!

2023. szept. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
12.500 Ft ot állapítottak meg 2016 ban.Nem volt munkája.2018 ban kértem az emelést,gyermekenként 30.000 Ft ra.Nem volt munkája 20.000 Ft ot állapítottak meg.Most 60.000 Ft ot kértem.Két kamasz gyermek.Nincs lehetőségem ügyvédet fogadni!Nem jár meg a bevételeim alapján,a kiadásaimat senki sem nézi...
2023. szept. 27. 12:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Mejn be a bíróságra és kérdezz rá, ott kaphatsz jogi tanácsadást ingyenesen.

A gyerektartást egyébként nem a te bevételed alapján állapítják meg, hanem az apa jövedelme után!

2023. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Sajnos hivatalosan minimál bérre van bejelentve,így az alapján nemnagyon tudnak tenni semmit sem,de több minden változott az életében aminek utána tudnak nézni/ha akarnak/.Több autó,ház stb...
2023. szept. 27. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!