Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy vadidegen megverne,...

Ha egy vadidegen megverne, megütne mert nem csinálom azt amit mond abból rendőrségi ügy lenne akkor miért lenne joga egy szülőnek ugyan ezt tenni?

Figyelt kérdés
Ha egy ember olyat mond vagy tesz ami neked nem tetszik elkezdesz vele ordibálni?
2023. nov. 6. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyerekemmel sem tenném ezt soha. Engem apám többször is vert kiskoromban, undorító
2023. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
"Ha egy ember olyat mond vagy tesz ami neked nem tetszik elkezdesz vele ordibálni?" Könnyen lehet... Amúgy meg a szülő nem vadidegen, hanem a gyerek neveléséért felelős személy.
2023. nov. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs joga a szülőnek sem megütni.

A különbség a szülő és az idegen között, hogy a szülő a gyerek gyámja, azaz viselnie kell a gondját, felelős érte, döntéseket hozhat az életéről.

2023. nov. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen ez egyértelmű. De így még gázabb. Hiszen ha a szülője alapesetben szereti is. Akit szeretek azt nem ütögetem meg verem.
2023. nov. 7. 08:40
 5/9 A kérdező kommentje:
De akkor ne legyen vadidegen hanem mondjuk egy barát vagy egy közeli hozzátartozó.
2023. nov. 7. 08:40
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Ezt most úgy érted kérdező, hogy ha a szülőnek ellent mondasz, akkor Ő ugyanúgy nem verhet meg ezért, mint egy idegen?


Persze.

Alapesetben nem verheted meg a saját gyerekedet, DE!!!!

Azért itt álljunk meg egy kicsit: nagy különbség van a verés (mint testi sértés, ami büntetőjogi kategória) és a szülői fegyelmezési eszköz (anyai-atyai pofon) között!


Az első konkrétan bűncselekmény, amit a szülő sem követhet(hetne) el a gyereke sérelmére, míg a második fegyelmezési-nevelési eszköz, amit a büntetőjogi gyakorlat - fenyítőjog gyakorlásaként, ésszerű keretek között - a mai napig elfogad.

2023. nov. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
Azért a jókor elhelyezett atyai/anyai tasli felérezer önismereti coachal
2023. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Van az a pont amikor egyszer elszakad a cérna azt eltudom képzelni , de hogy ezzel nevelni nem lehet az is biztos.. elég nagy mázlija van annak akinél ez beválik és nem pont az ellenkezőjét éri el.

Ezt értsd az anyai, atyai pofonra.

Irtó rossz gyerek voltam soha nem ütött meg. Tisztességes Rendes felnőtt lettem.

2023. nov. 7. 17:23
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom miért lett másik kategóriába áthelyezni, azért tettem a gyereknevelés kategóríába ,mert anyák, apák, nevelők véleményére voltam kíváncsi.
2023. nov. 7. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!