Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek is szoktak kéretlen...

Nektek is szoktak kéretlen tanácsokat adni vadidegen emberek?

Figyelt kérdés

Ma reggel elmentünk a fiammal egy nagyáruházba vásárolni.Közel van,gyalog mentünk.Már az elindulás sem volt zökkenőmentes,mert nem akart mellényt felvenni,pedig még hűvös volt.Volt egy kis hiszti,de ez megoldódott.A boltban megbeszéltük,hogy sütit fogunk sütni,így nem veszünk semmi édességet.De már jött egy tábla csokival.Ezt is megbeszéltük.Aztán hozott valami gagyi innivalót,na akkor kitört a hiszti.Hisztizett,hogy vegyük meg,de én mondtam,hogy szó sem lehet róla.Rászóltam kétszer,hogy tegye vissza,ezt meg is tette,de elkezdett hangosan sírni.Rászóltam,hogy fejezze be.Erre jön oda egy vadidegen nő,hogy had sírjon a kisfiú.Hát azt hittem az agyam eldobom.Mi köze hozzá.Minek szól bele.Ti is szoktatok így járni?

Nem vergődött amúgy a földön fekve,csak elég hangosan ordított.Nála az a megoldás,ha erélyesen rászólok,abbahagyja.



2014. máj. 3. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak bizony! A múltkor rám szólt egy vadidegen, hogy ne engedjem séta közben, hogy közel 3 éves gyerekem felmenjen a lépcső tetejére, és ne szorosan mellettem jöjjön végig, mert aztán kezelhetetlen lesz. Meg hogy miért nincs rajta sapka/kesztyű, miért engedek ilyen picit a homokozóba, stb. Általában nem húzom fel magam rajta, mert legtöbbször látszik, hogy jószándékból szólnak.
2014. máj. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
O, allandoan. Ha van kardigan a gyereken akkor,ha nincs akkor azert. Nem kell ehhez a gyereknek hisztizni. Egyszer az augusztusi 40 fokban egy kozepkoru par allt elottem a penztarnal, a babakocsiban fekvo 3 honapos labfejet megfogdostak hogy nem hideg-e, mert a pasinak folyton fazik a laba. De beszoltak penztarnal is.Az akkor 3 evessel alltunk sorba, elotte megbeszeltuk mit kap.Megkerdezte, hogy kaphat-e egy zacsko gumicukrot, mondtam hogy nem. Nem is kerlelt tovabb, turelemmel elfogadta. Erre az elottem allo no hatrafordult, hogy olyan szepen keri, miert nem veszem meg,blabla. De sorolhatnam annyi volt.
2014. máj. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthető, hogy zavar. Nekem is hiába mondják, hogy "hadd sírjon csaj", engem "zavar", mert hisztizik.

Ilyenkor már alig várod, hogy hazaérj és ilyenkor jönnek a "beszólások". Én egy köszönömmel általában befejezem a beszélgetést, jó tanácsokat.

2014. máj. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem, rettentően utálom, sokszor már emiatt félek és nem megyek inkább boltba.

Ekcémás a lányom arca és sokan ellenállhatatlan kényszert éreznek, hogy ezt nekem megjegyezzék (mintha nem venném észre, vagy nem érdekelne) és persze "okos" tanácsokat osztogatnak, hogy mivel etessem, mit kenjek rá stb.

Hordozom őt és emiatt is sok beszólást kapok, még a kendős korszakban volt sláger, hogy nem fullad-e meg, kap-e rendesen levegőt, mostanában meg, hogy jaj szegény, biztos kényelmetlen neki (ja, egy Manduca...), nem rossz-e ez neki, biztos, hogy szereti-e stb.

2014. máj. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a leg leg leg,egy 70 körüli de fitt néni volt.Délután jöttünk haza bölcsiből babakocsival, hogy nem kéne már kocsi egy ekkora gyekrnek.Meg is kérdeztem "mit is tud a néni erről a gyerekről"? azt hogy 6 után indul bölcsibe hogy beérjek dolgozni , és nagyon álmos még ilyenkor , 2 éves ,és bár tud menni de reggel 6 kor 20 km, csak nem cibálnám végig? Mert oké hogy 12 km busz, de ott nincs hely , ha babakocsiban van akkor tuti ül és van helye. "A néninek minek a huziga kocsi? "nincs benne semmi ,? hogy piacra megy? ki nem szarja le , magát sem érdekli miért babakocsizik a kisgyerek, csak megszól, és még az utasoknak is ecsetelte így lereagáltam.Nem voltam udvarias , a kor nem érdem hanem állapot.Néni leszállt.
2014. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is napi szinten van benne részem! Kb 3hete a fagyizo előtt sétáltunk el ovibol mentunk haza en meló után voltam! 4eves kisasszony elkezdett üvölteni mint akit nyúznak, h fagyit akar! ! Mondtam neki h most nem (hideg volt) erre oda jön egy 40ev koruli nő, h mit csinalok ezzel a gyerekkel mert magatol ok nélkül egy gyerek nem ordit igy! ! Mondtam neki, h egyszerűen csak nem vettem neki fagyit és ez pedig nem ok a visitasra! Erre kivesz a zsebéből 1 € és oda adja a lanyomnak, h ebből vehet magának fagyit ha anya ilyen szivtelen! Azt hittem eldobom az agyam
2014. máj. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Látom az enyém még enyhe kis dolog is volt.Azért jól felidegesített.
2014. máj. 3. 22:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyém már 4,5 éves, szóval már lazán kezelem ezeket, de volt néhány, ami kiverte nálam is a biztosítékot. mindegyik elmúlt, a sógornőmnek szoktam max. elsztorizgatni, akinek 3 hónapos a picije, szóval még bőven előtte van... :D

egy beszólás van, amit nem tudok elviselni, és ez rendszeres: nálunk is megvan a szabály, hogy ha boltba megyünk, egy dolgot lehet választani. A gyerek persze néha alkudozik, de végül dűlőre jutunk, max. akkor van hiszti, ha eleve rosszkedvűen jövünk el az oviból. Például azért, mert az egyik boltban olyan eladó dolgozik, akinek az unokájának minden meg van engedve, és a gyerek üti-vágja a társait, többek között az én fiamat is, aki elég kis mulya, és egy ejnyebejnyét sem kap ezért otthon. Nos, ez a "kedves" eladó minden egyes alkalommal felsőbbrendűsége teljes tudatában jó hangosan megjegyzi a gyerekemnek, hogy: "Legyél ügyes fiú, fogadjál szót anyukádnak!" Engem meg szétvet a méreg, mert szívem szerint megmondanám neki, hogy előbb a sajátot kellene megnevelni, mielőtt a másét próbálná, meg persze, hogy az övékével nem kell alkudozni a boltban, mert bármit megvehetnek neki, és meg is veszik, míg az én ételallergiásomnak azt is meg kell nézni, eheti-e, amit választott. Meg én ragaszkodom az elveimhez, ha egyet választhat, akkor annyit és kész!

Bocsánat, hogy hosszú lett, és köszönöm, hogy kiírhattam magamból, mert fojtogatott!

2014. máj. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!