Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elkérhető az igazolvány az...

Elkérhető az igazolvány az őrök által?

Figyelt kérdés

A politikától függetlenül!


Egy múzeum, kérhet személyit, vagy sem?


- Bármilyen őr kérheti beléptetéskor, főleg a múzeumokban is szolgáló FBŐ, közfeladatot ellátó jogkörű őrsége.

- Jegyváltáskor is kérik, ha kedvezményes jegyet váltasz. Pl.: 65.+ éves ingyenes, vagy szakmai igazolványút, vagy sajtóst.



nov. 8. 13:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Természetesen. Csak nem vagy köteles bemutatni, mivel nem hatósági személy. Ugyanakkor ő meg természetesen nem köteles beengedni ilyen esetben.
nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
A világon bárki kérhet személyit. Hányszor kérdezitek még meg.
nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 árokpart ***** válasza:
28%
2-es Akkor holnap majd igazoltatlak mint egyszerű ember szívélyesen odaadod majd a személyidet?
nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 árokpart ***** válasza:
25%
5-ös Garázdaságnak és zaklatásnak hívják és hatósági eljárás színlelésének. Szépen bajba kerülhetsz miatta ha megpróbálsz valakit így zaklatni és feljelent.
nov. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor holnap majd igazoltatlak mint egyszerű ember szívélyesen odaadod majd a személyidet?"

Se igazoltatásról nem volt szó, se arról hogy bárkinek is szívélyesen oda kell adni. Annyit írt, hogy bárki kérheti, amiben teljesen igaza van. Én is kérhetem, hogy mutasd már meg a személyid. Miért ne kérhetném, semmi nem tiltja. Ahogy azt se tiltja semmi, hogy te ne mutasd meg. De kérni ettől még szabadon lehet akárkinek.

nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 árokpart ***** válasza:
0%
Úgy igen persze, de a kérdés nem arról szólt, hogy szórakozásból és játékból kérje el vagy kíváncsiságból.
nov. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
23%
Kérni kérheti, de megmutatni nem köteles senki. Ha kifizeti a jegyet, akkor bemehet. Ahogy a moziban is megnézheti a filmet, stb. Max szólnak neki, de többet nem tehetnek, érvényes jegy mellett nem tagadhatják meg a belépést.
nov. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
Mindegy hogy miből kéri. Minden embernek joga van hozzá. Semmi sem tiltja.
nov. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen kérheti, hogy mutasd meg, ugyanis ahol bizonyos feltételeknek kell megfelelni (pl. 65 fölötti), azt igazolni kell, az nem elég, hogy azt mondod.
nov. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton - főleg az amcsiknál megy most ez a divat, hoyg nem hajlandóak igazolni magukat az emberek még a hatóságnak sem valamiféle jogokra hivatkozva. Nem kellene ezt a baromságot is átvenni.

A törvény nem viccből kötelez mindenkit arra nálunk, hogy állandóan legyen velünk személyazonosító igazolvány, ami lehet diákigazolvány, jogosítvány is akár. Pont azért, mert szükség esetén ezzel a fényképes igazolvánnyal tudom igazolni, hogy én vagyok a Kiss Rozál, tényleg már 162 éves vagyok stb.

Bárki kérheti, hogy mutassam meg neki. De ahogy már mondták sokan, erre nem vagyok köteles csak a hatóságnak. Ugyanakkor ha nem mutatom meg és nem igazolom amit kell akkor a másik meg nem köteles elhinni, hogy igazat mondok és nem köteles nekem sem diák, sem nyugdíjas jegyet adni, sem kiszolgálni egy dohányboltban.

De (elvileg) soha nem adhatom a kezébe másnak az igazolványomat ha ELkéri, csak meg kell mutatni.

Érdekes, hogy olcsóbb mozijegy vásárláskor vagy kedvezményes bérletnél soha nem hisztiznek akik máskor nem akarják megmutatni az igazolványukat, az ha így kevesebbet fizetnek, valahogy mindig belefér nekik az életükbe.

nov. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!