Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi időn belül kell visszak...

Mennyi időn belül kell visszakapnom a pénzem? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Rendeltem egy terméket november 4-én, viszont még a kiszállítás előtt lemondtam (november 5-én), mivel családi okok miatt hirtelen másra kell a pénz.

A termék árát bankkártyával rendeztem.

Az oldalon szereplő GYIK szerint 72 órán belül kapom vissza a pénzem, azonban ez nem történt meg.

November 9-én írtam nekik egy emailt, hogy mikorra számíthatok a pénzre, de nem kaptam választ.

A bank november 8-án könyvelte el a tranzakciót, addig a zárolt összegek között szerepelt.


Milyen lépéseket tehetek a pénz visszaszerzése érdekében, illetve törvény szerint mennyi időn belül kellene visszautalniuk a vételárat?

Fogyasztóvédelem? Egyéb?



2023. nov. 11. 09:43
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Csak tudnám, hogy milyen tranzakciós azonosítót adtak meg, ha akkor még nem is történt tranzakció...
2023. nov. 27. 04:42
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, talán bénáztak, és más tranzakciós számát adták meg.

Lehet, hogy túlterheltek és félanalfabétákat dolgoztatnak, hogy spóroljanak, nem vagyok benne biztos, hogy meg akartak lopni, az ügyintéző tuti nem részesedne belőle, a főnök lecseszésétől fosik. Gondolom azért figyelt oda jobban, mert befenyegetted, és akkor tényleg kap a főnökétől okkal.


Nyilván van az a kategória, én a Spar központi ügyfélszolgálatánál találkoztam ezzel, hogy szinte mindig hiába írok be a panaszkönyvbe, szinte mindig az jön ki, hogy én vagyok a hülye.


Nyilván nincs nagy vitatkozási esély, arra játszanak, hogy az ember lenyeli itt a békát, és nem megy el a Békéltető Testülethez.

2023. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én egy adminisztratív területen önkénteskedem, eléggé összetett feladat, idő, amíg belerázódik az ember, és sok a tévedési lehetőség, és akad tévedés, főleg, ha kicsit kapkodunk. Így ha nem is túl sűrűn, de előfordul, hogy félremegy valami. Akarjuk? - Dehogy! Nem azért önkénteskedünk, hogy rossz legyen, hanem azért, hogy jobb legyen. Nincs érdekünkben semmiféle félresiklatás, a megoldásnak örülünk.
2023. nov. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!