Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem kapcsol be első...

Miért nem kapcsol be első alkalommal hardverváltozás/táp lenyomása és visszakapcsolása után az AMD Ryzen konfig? Részletek lent

Figyelt kérdés

Na szóval, adott a konfig.

Proci: Ryzen 3 2200G (Vega 8 van használva)

RAM: Patriot 8GB PV48G300C6K (2x4GB 3000MHz Cl16 DualChannel, DualKit)

Alaplap: Gigabyte GA-A320M-S2H

SSD: Kingston A400 240GB

Táp: Spire SP-ATX-550Z-PPFC - igen, nem 8pines ATX_12V csatlakozása van a tápnak, hanem csak 4pin ATX_12V, de így is használható a 4pin-es a 8pin ATX_12V alaplapi csatlakozón.

Rendszer: Frissen telepített Windows 10 Pro (aktiválatlan), legfrissebb driver-ek (chipset driver is), 19.3.1 Adrenalin a Vega8-hoz.

RAM-ok XMP profilban futnak 3000MHz-en, mert alapból 2133MHz-en akarta őket futtatni, ami a Vegának halált jelentett volna.

Amit még hozzátennék, hogy alapvetően stabilan fut a rendszer, gyors, nincs vele gond, viszont amint lelövöm a tápot, előjön a hiba. Elsőre bekapcsolom, nem reagál, nem ad képet, totál sötét, miközben persze felpörög minden és a gép látszólag elindul. Csak az áramforrás megszüntetésével, tehát a táp kikapcsolásával tudom lekapcsolni a gépet is. Másodszorra mikor visszanyomom a tápot, beindul, de szintén nem ad képet. Annyi változik, hogy ezúttal le tudom kapcsolni az erőltetett kikapcsolással is, tehát ha hosszan nyomom a bekapcs gombot. Mikor 3. alkalommal is bekapcsolom, már működik, tehát elindul a gép és képet is ad, lehetőségem van boot-olni vagy BIOS-ba lépni, minden remekül megy ekkor. Amit még észrevettem, hogy hiába van benyomva az XMP, miután kirimánkodtam a bekapcsolást, 2133MHz-et jelez a BIOS, hogy annyin futnak a modulok. Az XMP-t magát nem kapcsolja ki, marad a Profile1 beállítás aktív, de ki és be kell kapcsolnom a profilt újra, hogy visszarakja 3000MHz-re, vagy legalábbis azt jelezze a BIOS, hogy annyin fut. Ez azóta így megy, amióta a dobozból kiszedve azonnal összeszereltem a komponenseket, és nem értem miért csinálhatja. Mintha a processzor nem indulna be az első két alkalommal, és mintha 3. alkalommal a processzor indulna be, olyan hatást kelt. Mivel amúgy ezt leszámítva a gép tényleg jól fut, ezért nehezen tudom elképzelni, hogy a táp 4pin ATX_12V csatlakozása lehet a ludas, nem hinném, hogy csak ezért kellene egy Molex-8pin ATX_12V átalakító. Elegendő Kraftot így is kap a proci, ez biztos, nincs nagy fogyasztása eleve. Tudom tudom, a táp nem feltétlen egy jó választás, de most hagyjuk ezt a témát, mert egyrészt, a konfig nem az enyém, másrészt, tulajdonképpen, mivel nincs VGA, ez a táp is stabilan kiszolgálja a gépet.

Egyébként minden hardver eltávolítása/cseréje előtt kinyomom a tápot, tehát tulajdonképpen a hardverváltozás=táp lenyomása, csak ebbe nem igazán gondoltam még bele. Előző Socket775-ös konfiggal nem volt ilyen gond, ugyanez a táp volt akkor is használva.



2019. márc. 12. 18:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Mindez amúgy alapból nem kellemetlen, csak épp akkor az, ha netán áramszünet van, vagy ha az ember cserél valamit a gépben és utána szeretné visszakapcsolni. Nem normális ez a jelenség, ebben biztos vagyok, viszont a hiba forrását mindezidáig nem sikerült megtalálnom.
2019. márc. 12. 18:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Dobd ki azt a hulladék tápot a rákba...
2019. márc. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
"Tudom tudom, a táp nem feltétlen egy jó választás, de most hagyjuk ezt a témát, mert egyrészt, a konfig nem az enyém, másrészt, tulajdonképpen, mivel nincs VGA, ez a táp is stabilan kiszolgálja a gépet." És most hogy ezt tisztáztuk, valami megoldást nem tud valaki?
2019. márc. 13. 00:59
 4/7 anonim ***** válasza:

“VGA, ez a táp is stabilan kiszolgálja a gépet”

Aha azért van a kérdés és a problémád is, mert stabilan kiszolgál! Nem csak teljesítmény a követelmény a tápegységnél...

2019. márc. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs semmi olyan hardver, ami sokat fogyasztana, így ha netán hirtelen megugrana az egekig a hardverek kihasználtsága, ezzel együtt azok fogyasztása is, azt is ki tudná szolgálni a tápegység, mivel ha max 200W-ot is tud leadni valójában stabilan, már az is bőven jó. Eleve ha problémás lenne a táp, teszem azt a feszültség értékek nem stimmelnének, akkor az működés közben is jelentkezne, de soha semmi probléma nincs ezt az egy kis bakit leszámítva, ami ha úgy nézzük nem használat közben történik. Mindenesetre nyilván, ha ennyire erőltetitek ezt feleslegesen, akkor kipróbálhatom jobbfajtával, mondjuk az én Chieftec CPS-500S 500W-os tápommal azt a PC-t, de nem hinném, hogy változni fog bármi is. Elvégre segítő szándékkal írtok ide és nekem, mint kérdezőnek nem árt hozzájárulnom a saját problémám megoldásához :D Majd még jelentkezem.
2019. márc. 18. 01:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Te csak a teljesítményt járod! Sokkal bonyolultabb ez mint: “nem eszik sokat a gép elég a táp”. Csilió olyan alkatrésznek van köze az elektromossághoz tápon belül és kívül, hogy azt elképzelni sem tudod ezek szerint, de ha a lustaság fájna ordítanál! Ott a tápod és hiba keresés címen, nem tetted bele eddig...
2019. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A szövegértelmezés hiánya... Mindegy akkor nézzük.

Legutóbbi válaszom: "-akkor kipróbálhatom jobbfajtával, mondjuk az én Chieftec CPS-500S 500W-os tápommal"

A kérdésemben leírt infó morzsa: "-a konfig nem az enyém".

Ezeket összerakva azért alakul a dolog nem? Nem az enyém a konfig, ráadásul mindennap használatban van nagyon sokat, épp ezért nem úgy megy, hogy gondolok egyet és már neki is ugorhatok a gépnek... Meg fogom próbálni, de nem tudom azonnal.

Mielőtt másokat minősítesz, hogy lusta így úgy, azért ugyan vedd már a fáradtságot, hogy értelmezed az általam leírtakat :)

2019. márc. 18. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!