Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ellenkeresetet meddig lehet...

Ellenkeresetet meddig lehet benyújtani ha büntetőeljárás megkezdődött ellenem?

Figyelt kérdés
Kihallgatás már megvolt mindkét fél részéről, most nyomozási fázis van. Az eset kb két hete volt. Meddig tehetem meg a viszont feljelentést? Az ellenkeresetem ugyanaz lenne mint a már lezajlott vallomástételem, de úgy tudom ha nem teszem meg viszontkereset formájában, akkor a felperes nem ütheti meg a bokáját akkor se ha mellettem dönt a bíróság. Meg lehet a szavahihetőségemet is megkérdőjelezik.
nov. 17. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amikor közölték veled a keresetet akkor az erre való felhivast is meg kellett kapjad.
nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Semmit nem közöltek. Még amúgy semmi hivatalos levelet sem kaptam, csak a feljelentés napján bevittek kihallgatni.
nov. 17. 20:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Menj be a bíróságra és tekints bele az aktaba. Ott minden eddig keletkezett nem titkositott iratot meg tudsz nézni és másolatot tudsz kérni belőle.


Ott minden szükséges informácio benne lesz.

nov. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még egyelőre nincs bíróságon az ügy, a rendőrség nyomoz.
nov. 17. 20:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Kereset, ellenkereset és viszontkereset bírósági fogalmak. Rendőrségre nem tudsz viszontkeresetet beadni, mert ott feljelentéssel indul az ügy.
nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Engem feljelentettek, kihallgattak, viszont a vallomasomban elmondtam hogy amivel engem vádolnak, valójában az engem feljelentő a bűnös. Akkor én meddig tehetek viszont feljelentést? Vagy nem is tehetek?
nov. 17. 20:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Tettél. Vallomásnak hívják. Most csak várnod kell.
nov. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehat ha jól értem nincs olyan hogy viszont feljelentés? Tehát hiába vagyok én a terhelt, ha megvizsgálják az ügyet, a feljelentőt is ki lehet hozni bűnösnek. Nem kell külön őt feljelenteni.
nov. 17. 20:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs viszont feljelentés. Bizonyos esetekben az eljárás lefolytatásához magánindítványt kell tennie a sértettnek, mert ennek hiányában nem kell, hogy lépjen a rendőrség. Ha ez a megánindítvány hiányzik, netán elkésik, akkor az ekövető nem lesz felelősségre vonva.
nov. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9 . Sulyos testi sértésről van szó. Engem megvertek, de a másik fél önvédelemből származó sérülései miatt engem vontak felelősségre. Gondolom ezesetben kell a magánindítvány. Ezt hol kell megtennem? Már nem a rendőrségen?
nov. 18. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!