Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelenleg végrehajtástkérő...

Jelenleg végrehajtástkérő vagyok, adósom 26 éve tartozik nekem pénzzel, és az akkor megítélt 20% kamatokkal a kifizetésig.Végrehajtó eddig eredménytelen volt az eljárásokban. Mit tudok tenni ez ügyben,a tartozás megtérülése tárgyában?

Figyelt kérdés

Mivel már 81 éves vagyok ezért végrendelkezni is szeretnék. Van e arra lehetőségem, hogy a halálom után a fiamat, mint örökösre hagyom a végrehajtási eljárás folytatásainak ügyét? Mit kell kérnem ez esetben? A végrehajtó hogyan szerez erről tudomást?

Köszönöm szépen a megtisztelő javaslatokat, a jogszerű válaszokat:


nov. 19. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Erröl egy ügyvédet kérdezz meg!
nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én aszt hittem hogy ezen a jogi portálon, vannak megfelelő szakemberek is.
nov. 19. 11:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

“ jogi portálon, vannak megfelelő szakemberek is.”

Uhh..ez komoly?

Szerinted a gyakori kérdések egy jogi portál? Bárki névtelen bármit állíthat bármilyen nemű ellenőrzés nélkül. Te ezt komolyan leírtad? Feltehetsz kérdések de bárki bármit írhat rá. Egyik A-t mond másik B-t. Honnan tudod ki mond igazat? Lehet jogi kérdésekben kérdezni itt, de hogy én ilyen helyzetbe nem itt várnám a szakember segítséget az biztos.

nov. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozni akarok, de a törvények és jogok főkategóriákban kérdeztem.Szerintem aki nem jogosult a kérdésre válaszolni az ne válaszoljon rá.
nov. 19. 12:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

“ Szerintem aki nem jogosult a kérdésre válaszolni az ne válaszoljon rá.”

Aki beregisztrált erre az oldalra, az jogosult válaszolni. Vagy mit gondolsz, ebben a kategóriában csak jogi diplomával szabad válaszolni, mert anélkül nem vagy jogosult?


“ de a törvények és jogok főkategóriákban kérdeztem.”

Igen. A gyakori kérdések nevű oldalon.

A tied egyáltalán nem egy gyakori jogi kérdés, hanem egy konkrét élet helyzet. Nem hinnem, hogy az általad feltett kérdés gyakori, hiszen a te kérdésed egy, konkrét, specifikus helyzetre mérvadó.


Ahhoz, hogy a te problémádra érdemben bárki, hétköznapi ember, jogász, válaszolni tudjon rengeteg plusz információ van szükség, olyanra is amit nem biztos az interneten nyílvánosan megosztanék.


Ezért van az, hogy aki ilyen témában előrelépést szeretne az megkeres egy jogászt, fizet neki x összeget.

A jogász tanulmányoz minden létező tényezőt, pontosan átnyálazza a lehetséges jogi lépéseket, majd titoktartással és büntetőjogi felelősséggel válaszol neked.


Ez az, amit te itt nem fogsz megkapni.

Nem tudunk minden részletet, nem tudunk elég tényt ahhoz, hogy mindenben pontos és helyes választ kapj.

nov. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 26 év alatt az már sajnos elévült.
nov. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hasonló ügyben itt kérdeztem, és kaptam pontos válaszokat.

1. volt akinek volt ilyen ügye, és válaszában megosztotta velem az ügyemben milyen megoldást várhatok.

2. volt egy ügyvéd aki megadta a tuti megoldást, ami szinte megegyezett a 1. választ adónak a megosztásával.

Én ha valamihez, valamilyen kérdéshez nem tudok hozzászólni, akkor azt a kérdést hagyom másoknak.Köszönöm a válaszokat.

nov. 19. 13:34
 8/8 A kérdező kommentje:
Az ügy nem elévült azok minden alkalommal öt éven belül megszakadtak az elévülés ténye. Öt év az elévülés, de ha öt éven belül volt az ügyben végrehajtói eljárás az megszakítja az elévülést. 6. választ adó. mire alapítod az elévülést?
nov. 28. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!